הזעת יתר

בין אם רטוב לך בכפות הידיים או בבתי השחי, ההתקדמות הרפואית של היום יכולה לפתור את הבעיה ולשדרג את איכות חייך .

כיצד פועל מנגנון ההזעה?

הזיעה היא אחד ממנגוני ההגנה של הגוף המופעל במצב של שינויים פיזיולוגיים הנגרמים משינוי בטמפרטורת הגוף, כמו בעת פעילות ספורטיבית או חשיפה לחום. או מתח נפשי. מקור החום החיצוני גורם להרחבת כלי הדם אשר מזרים את החום על פני העור.

כתוצאה מכך העור מתחמם ומאדים. הזיעה, שמורכבת בעיקר ממים, מאפשרת אידוי וקירור מהיר של הגוף. ככלל, ככל שמידת המאמץ גבוהה יותר, כך גם כמות הזיעה גדולה יותר.

מהי הזעת היתר?

הזעת יתר, הנקראת גם הזעה ממוקדת, נובעת מהפרעה בוויסות החום, ומתאפיינת בכך שהיא מוגבלת לאזורים מסוימים בגוף – בעיקר בכפות הידיים, אבל לעתים גם בפנים, בבתי השחי. הבעיה מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות, ולמרות שאינה מהווה סכנה לבריאות, היא בהחלט מהווה הפרעה אסתטית וחברתית קשה.

חומרת הבעיה עשויה לנוע בין קלה לקשה. המצב הקיצוני הוא טפטוף קבוע של מים מכפות הידיים. מצבי לחץ והתרגשות, כמו גם מזג אויר חם, עלולים להחמיר את הבעיה.

האזורים המועדים הינם בתי שחי וכפות ידיים. התופעה המפריעה ביותר הינה ההזעה בכפות הידיים. תופעה זו מתחילה לרוב בגילאים 8-10 שנים ומחמירה עם השנים. התופעה קיימת בחורף ובקיץ, אך מחמירה עם העלייה בטמפרטורות.

מה יש לרפואה להציע לטיפול בהזעת יתר?

הניתוח הוותיק ביותר בתחום הזעת היתר הינו צריבה וכריתה של העצבים הסימפטטים בבית החזה האחראיים להזעת היתר בבית השחי וכפות הידיים. הניתוח קרוי "סימפטקטומיה" ומבוצע בגישה פולשנית בחדר ניתוח. למעשה, מנתקים את העצב הסימפטטי שיורד בדופן האחורית של בית החזה, כאשר הדבר מתבצע בשני הצדדים באותו האופן.

הניתוח, המוכר בסל השירותים, עשוי לפתור את הבעיה, אך עם זאת בכ-40% מהמקרים מופיעה זיעה "מפצה", כלומר, הזעה באזורי גוף שונים, תופעה אשר אינה ניתנת לצפייה מראש.

ניתוח או זריקה לטיפול בהזעת יתר?

הטיפול המוביל הוא דווקא באמצעות הזרקת רעלן ( טוקסין הבוטוליזם ). מדובר בהזרקה פשוטה לאזור הנדרש, כגון בית שחי, כפות ידיים, והתגובה היא מהירה. לפעמים צריך הרדמה מקומית. ע"י משחת אילחוש

העיקרון הוא הרפיה של השריר שאחראי לכיווץ בלוטות הזיעה. הטיפול מצריך מספר הזרקות חוזרות לאזורים המטופלים. טיפול זה שכיח ומניב תוצאות משביעות רצון. כיוון שהטיפול והתגובה אינדיבידואלים הרי שהתגובה יכולה להיות גם דלה.
הזרקת החומר נמשכת לרוב 20-15 דקות ואינה כרוכה בחריגה משגרת החיים.

המקצועיות באה לידי ביטוי בהזרקות מדויקות ובכמות החומר. רק בצורה הזו ניתן למנוע תופעות לוואי לא רצויות. במרפאות אלמן הניסיון העשיר ומיומנות הצוות מניבים את התוצאות המיוחלות על הצד הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אותך לנסות.

 

האם אתם מבצעים ניתוח הסרת בלוטות הזיעה לטיפול בהזעת יתר?

לא. במרפאותינו אנו מבצעים טיפולים לא ניתוחיים בכלים המתקדמים של האסתטיקה הרפואית. במקרה של טיפול בהזעת יתר אנו מבצעים הזרקת חלבון (בוטולינום טוקסין) המרפה את בלוטות הזעה ומטפל בתופעה לפרק זמן של מספר חודשים, משתנה ממטופל למטופל.

האם הזרקת בוטולינום טוקסין לבלוטות ההזעה היא טיפול בטוח?

בהחלט כן. הבוטולינום נמצא בשימוש נרחב ברפואה המודרנית לרבות בתחום הנוירולוגיה, שם הוא מסייע בין השאר בטיפול במיגרנות והוא ידוע כבטוח לשימוש (תוך הקפדה על המינונים הנכונים כמובן). להזרקה בטוחה במינון מדויק כדאי לפנות לרופא עור או פלסטיקאי, ד"ר מוניקה אלמן הינה רופאת עור מומחית (דרמטולוגית) המתמחה בהזרקת בוטוקס בטיפול זה כבר למעלה ל-20 שנים.

האם הטיפול כרוך בכאבים?

הזרקת החלבון מסבה כאב מינימלי המוכר מהזרקות דומות. הכאב מועט והטיפול נחשב למהיר ויעיל במיוחד.

האם לאחר הטיפול יש להישאר בבית להתאוששות?

אין שום צורך בהתאוששות לאחר הזרקת בוטולינום טוקסין לבלוטות ההזעה. הטיפול נקודתי והחזרה לשגרה הינה מידית וכך גם הירידה הדרסטית בכמות הזיעה המופרשת.

למי מתאים טיפול הזרקת בוטולינום למניעת הזעת יתר?

כל מי שמוטרד מהזעת יתר בכפות הידיים (ולפעמים גם בבתי השחי או בפנים) ומעוניין לטפל במצב באופן יעיל מתאים לטיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין.
מתאים מגיל 16 ומעלה.

למה כדאי לבצע את הטיפול במרפאות ד"ר אלמן?

לנו ברשת ד"ר אלמן ניסיון רב מאוד בהזרקות חלבון הבוטולינום טוקסין הן לטיפול בקמטי הבעה והן למניעת הזעת יתר. הטיפול נעשה לפי שיטת ד"ר אלמן שנוצרה ופותחה בהתבסס על ניסיונה העשיר של ד"ר מוניקה אלמן כרופאת עור מומחית והיא ייחודית למרפאותינו ומאפשרת מקסימום תוצאות במקסימום ביטחון ואמינות.