הזעת יתר

הזעת יתר היא בעיה נפוצה, אשר עשויה לגרום ללא מעט מבוכה או חוסר נוחות בקרב המתמודדים איתה. למרבה המזל, כיום קיימים טיפולים מתקדמים, שבאמצעותם ניתן לטפל במצב באופן פשוט, נוח ומהיר, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא הזרקת בוטוקס להזעת יתר.

מהו טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוליניום טוקסין?

הזיעה היא למעשה אחד ממנגנוני הגוף הבסיסיים שלנו. מנגנון ההזעה מופעל במצבים שונים, ובכלל זה בעת שינוי בטמפרטורת הגוף, בעת חשיפה לחום, בעת ביצוע פעילות ספורטיבית ואף בעת מתח נפשי. על אף שמנגנון ההזעה של הגוף הוא מנגנון חשוב שמטרתו העיקרית היא לשלוט בטמפרטורת הגוף שלנו, ישנם מקרים בהם מנגנון זה יוצא מאיזון בשל הפרעה בוויסות החום או בשל סיבות אחרות, עניין אשר גורם להזעת יתר באזורים כמו כפות הידיים, הפנים ובתי השחי. אחד הטיפולים המקובלים כיום למצב זה הוא הזרקת בוטוליניום טוקסין (בוטוקס) לאזורים שבהם קיימת הזעת יתר, הזרקה זו מרפה את השריר שאחראי לכיווץ בלוטות הזיעה. כך, למשל, ניתן לבצע הזרקת בוטוקס בבית השחי, בכפות הידיים ועוד. לעיתים קרובות, יידרשו מספר טיפולים על מנת לטפל בבעיה.

למי הטיפול מיועד?

הטיפול מיועד לכל מי שסובל מהזעת יתר, בדגש על כפות הידיים, אם כי הטיפול מתאים גם לכאלה הסובלים מהזעת יתר גם בבתי השחי והפנים. ניתן לבצע את הטיפול מגיל 16 ומעלה. בשיטת ד"ר אלמן, הטיפול מתבצע רק לאחר פגישה אישית עם המטופל או המטופלת, והחלטה על הטיפול הנכון ביותר עבורם בהתאמה אישית.

ההכנה לטיפול

הטיפול אינו דורש הכנה מיוחדת, אם כי מומלץ להרבות בשתיית מים בימים שקודמים אליו. כמו כן, מומלץ להגיע למרפאה לאחר אכילת ארוחה משביעה, על מנת להפוך את החוויה לנעימה יותר.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

ביום הטיפול, הצוות המטפל ילווה אתכם לחדר הטיפולים ויסביר לכם על הטיפול. לאחר מכן, הצוות המטפל יבצע אלחוש של מקום הטיפול באמצעות משחת אלחוש. כעבור מספר דקות, הרופא יתחיל בטיפול ויבצע הזרקות של בוטוליניום טוקסין לאזור המטופל, באמצעות מזרק אינסולין דק. בשלב זה תיתכן תחושה של כאב קל או עקצוץ. לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם ובצקות, אשר יחלפו מעצמם בתוך מספר ימים. בתום הטיפול, הצוות המטפל ינקה את אזור הטיפול ויניח עליו רטיות קרות ומשחת ביאפין לצורך הרגעה. הטיפול אינו כרוך בתקופת החלמה וניתן לחזור לפעילות רגילה מיד אחריו, אם כי ב-24 השעות שלאחר הטיפול יש להימנע משימוש בבישום, בדאודורנטים ובקרמים במקום הטיפול. כמו כן, יש להימנע מפעילות ספורטיבית למשך כארבעה ימים. ביקורת תתקיים כעבור שלושה-ארבעה שבועות.

האם הטיפול כרוך בסיכונים?

בשיטת ד"ר אלמן, בטיחות המטופלים והביטחון האישי שלהם נמצאים מעל לכל. כלל הפרוצדורות והניתוחים המתבצעים בקליניקות של ד"ר אלמן, מתבצעים תוך שימוש בחומרים, בטכנולוגיות ובכלים המתקדמים ביותר, לאחר התאמת תכנית טיפול אישית ואינדיבידואלית עבור כל מטופל ומטופלת. על אף האמור, בטיפולים זעיר-פולשניים מסוג זה קיים סיכון לדלקת. הקפדה על הוראות הצוות המטפל לאחר הטיפול מסייעת במזעור הסיכונים.

בין אם רטוב לך בכפות הידיים או בבתי השחי, ההתקדמות הרפואית של היום יכולה לפתור את הבעיה ולשדרג את איכות חייך .

כיצד פועל מנגנון ההזעה?

הזיעה היא אחד ממנגוני ההגנה של הגוף המופעל במצב של שינויים פיזיולוגיים הנגרמים משינוי בטמפרטורת הגוף, כמו בעת פעילות ספורטיבית או חשיפה לחום. או מתח נפשי. מקור החום החיצוני גורם להרחבת כלי הדם אשר מזרים את החום על פני העור. כתוצאה מכך העור מתחמם ומאדים. הזיעה, שמורכבת בעיקר ממים, מאפשרת אידוי וקירור מהיר של הגוף. ככלל, ככל שמידת המאמץ גבוהה יותר, כך גם כמות הזיעה גדולה יותר.

מהי הזעת היתר?

הזעת יתר, הנקראת גם הזעה ממוקדת, נובעת מהפרעה בוויסות החום, ומתאפיינת בכך שהיא מוגבלת לאזורים מסוימים בגוף – בעיקר בכפות הידיים, אבל לעתים גם בפנים, בבתי השחי. הבעיה מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות, ולמרות שאינה מהווה סכנה לבריאות, היא בהחלט מהווה הפרעה אסתטית וחברתית קשה. חומרת הבעיה עשויה לנוע בין קלה לקשה. המצב הקיצוני הוא טפטוף קבוע של מים מכפות הידיים. מצבי לחץ והתרגשות, כמו גם מזג אויר חם, עלולים להחמיר את הבעיה. האזורים המועדים הינם בתי שחי וכפות ידיים. התופעה המפריעה ביותר הינה ההזעה בכפות הידיים. תופעה זו מתחילה לרוב בגילאים 8-10 שנים ומחמירה עם השנים. התופעה קיימת בחורף ובקיץ, אך מחמירה עם העלייה בטמפרטורות.

מה יש לרפואה להציע לטיפול בהזעת יתר?

הניתוח הוותיק ביותר בתחום הזעת היתר הינו צריבה וכריתה של העצבים הסימפטטים בבית החזה האחראיים להזעת היתר בבית השחי וכפות הידיים. הניתוח קרוי "סימפטקטומיה" ומבוצע בגישה פולשנית בחדר ניתוח. למעשה, מנתקים את העצב הסימפטטי שיורד בדופן האחורית של בית החזה, כאשר הדבר מתבצע בשני הצדדים באותו האופן. הניתוח, המוכר בסל השירותים, עשוי לפתור את הבעיה, אך עם זאת בכ-40% מהמקרים מופיעה זיעה "מפצה", כלומר, הזעה באזורי גוף שונים, תופעה אשר אינה ניתנת לצפייה מראש.

ניתוח או זריקה לטיפול בהזעת יתר?

הטיפול המוביל הוא דווקא באמצעות הזרקת רעלן ( טוקסין הבוטוליזם ). מדובר בהזרקה פשוטה לאזור הנדרש, כגון בית שחי, כפות ידיים, והתגובה היא מהירה. לפעמים צריך הרדמה מקומית. ע"י משחת אילחוש העיקרון הוא הרפיה של השריר שאחראי לכיווץ בלוטות הזיעה. הטיפול מצריך מספר הזרקות חוזרות לאזורים המטופלים. טיפול זה שכיח ומניב תוצאות משביעות רצון. כיוון שהטיפול והתגובה אינדיבידואלים הרי שהתגובה יכולה להיות גם דלה. הזרקת החומר נמשכת לרוב 20-15 דקות ואינה כרוכה בחריגה משגרת החיים. המקצועיות באה לידי ביטוי בהזרקות מדויקות ובכמות החומר. רק בצורה הזו ניתן למנוע תופעות לוואי לא רצויות. במרפאות אלמן הניסיון העשיר ומיומנות הצוות מניבים את התוצאות המיוחלות על הצד הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אותך לנסות.  

שיטת ד״ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן היא פרוטוקול טיפולי מחייב, אשר חל על כל צוות המרפאות שלנו וכולל החלטות ושיטות עבודה המבטיחים שביעות רצון וחווית לקוח איכותית, בטוחה ומותאמת אישית.

רשת ד"ר אלמן היא הרשת היחידה בארץ המבצעת טיפול בהתאמה אישית, הודות לאבחון קפדני, צוות רופאים מומחים ומטפלים מיומנים המשתמשים במגוון טכנולוגיות, המתקדמות מסוגן, לאבחון ולטיפול אסתטי. בזכות שיטת ד"ר אלמן, הלקוחות שלנו נהנים מיעילות טיפול גבוהה ורמת בטיחות מרבית.

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

1. מחויבות לספק טיפול איכותי בסטנדרט המקצועי הגבוה מסוגו

2. טיפולים אשר מבוצעים בהתאמה אישית, לאחר אבחון מקצועי

3. תקשורת אנושית, אמפתית, שבבסיסה, יושרה ואמינות

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי, אנושי ואמפתי תמיד.

הייחוד של שיטת ד"ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

סוד ההצלחה שלנו

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי ביותר אנושי ואמפטי. 

למה לבחור בנו?

רופאים מנוסים

צוות הרופאים שלנו נבחר בקפידה והוא מורכב מן הרופאים המובילים בארץ, כל אחד בתחומו.

ותק וניסיון

אנו מובילים את עולם האסתטיקה בישראל כבר משנת 1995, וגאים לקחת חלק משמעותי בהתפתחות ובהתקדמות שלו.
רשת ד"ר אלמן  נבחרה לאתר בודק ל- FDA
כבר שש פעמים!

שיטה ייחודית

פיתחנו שיטת טיפול ייחודית - שיטת ד"ר אלמן, אשר מתעדכנת כל העת בהתאם לחידושים בעולם האסתטיקה ומתווה דרך לטיפולי אסתטיקה בהתאמה אישית ליצירת תוצאה אידיאלית .

רפואה אסתטית מבוססת מחקר

בשנים האחרונות הובלנו מחקרים עולמיים פורצי דרך בתחום האסתטיקה הרפואית ואף פיתחנו סדרות טיפולים ומוצרים המבוססים על אותם מחקרים.

חדשנות טכנולוגית

כל המרפאות שלנו מצוידות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים והחדשניים ביותר ואנו ממשיכים ללמוד ולהתחדש באופן תדיר.

מספרים עלינו

התוצאות מדהימות. מה שהיה לי לפני כמה חודשים ומה שיש לי עכשיו זה שמים וארץ. אני מקבל תגובות מדהימות בחוץ. העלמות חטטים בכמעט 70% ממה שהיה לי. היחס של הצוות פה מדהים, האיכפתיות והדאגה זה משהו יוצא מן הכלל.
בר
טיפול פילינג בצלקות אקנה
unnamed
צוות מקצועי, יחס משפחתי ומדהים! וכמובן ד"ר אלמן שעזרה לי בטיפולים שגרמו לעור הפנים שלי להיות חלק לאחר שנים שהייתי סובלת מצלקות בעקבות אקנה. ללא ספק אמשיך להמליץ!! תודה רבה לצוות המדהים!!
רותם
טיפול בצלקות אקנה
אני רוצה להודות לצוות המסור של דר אלמן ולמרפאת ראשון לציון על טיפול מדהים של הזעת יתר בבית השחי ולטיפול פנים מקצועי עבור אימי. המקום מדהים, נקי. הצוות הרפואי איכפתי, מקצועי ודואג גם לאחר הטיפול. תודה מיוחדת לשרית מצוות המכון! פשוט מדהימה! ממליץ לכולם על המקום המדהים הזה!
דינה
טיפול פנים

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
arie_new-2

ד"ר אריה אלמן

ד"ר  אריה אלמן ,הינו מנכ"ל רשת מרפאות ד"ר אלמן,רופא משפחה שעובד כ 30 שנה ויותר כרופא עצמאי בקופ"ח מכבי בחולון, הקים יחד עם ד"ר מוניקה אלמן את רשת המרפאות האסתטיקה.
Dr. Dudi Drul

ד"ר דודי (דוד) דרול

מנהל מרכז רפואי אשדוד לרפואה יועצת של שירותי בריאות כללית, רופא נשים במרכז לבריאות האישה באשדוד של שירותי בריאות כללית ומנהל קליניקה בגינקולוגיה פרטית.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
Dr. Ron Hanani

ד"ר רון חנני

ד"ר רון חנני הוא רופא עיניים מומחה במרכז לרפואה יועצת במגדל המאה, תל אביב וכן חבר איגוד רופאי העיניים בישראל. במסגרת עבודתו עוסק ד"ר חנני בלימוד ובהשתלמויות רבות בארץ ובעולם.
Dr. Arie Khaimzon

ד"ר אריה חיימזון

 לד״ר אריה חיימזון 30 שנות נסיון ברפואת שיניים ורפואה אסתטית, קרוב לעשר שנים ברוסיה ומעל 20 שנים בישראל. נסיון רב עם כל סוגי ההזרקות (בוטוקס, חומצה היאלורונית ועוד).
האם אתם מבצעים ניתוח הסרת בלוטות הזיעה לטיפול בהזעת יתר?

לא. במרפאותינו אנו מבצעים טיפולים לא ניתוחיים בכלים המתקדמים של האסתטיקה הרפואית. במקרה של טיפול בהזעת יתר אנו מבצעים הזרקת חלבון (בוטולינום טוקסין) המרפה את בלוטות הזעה ומטפל בתופעה לפרק זמן של מספר חודשים, משתנה ממטופל למטופל.

האם הזרקת בוטולינום טוקסין לבלוטות ההזעה היא טיפול בטוח?

בהחלט כן. הבוטולינום נמצא בשימוש נרחב ברפואה המודרנית לרבות בתחום הנוירולוגיה, שם הוא מסייע בין השאר בטיפול במיגרנות והוא ידוע כבטוח לשימוש (תוך הקפדה על המינונים הנכונים כמובן). להזרקה בטוחה במינון מדויק כדאי לפנות לרופא עור או פלסטיקאי, ד"ר מוניקה אלמן הינה רופאת עור מומחית (דרמטולוגית) המתמחה בהזרקת בוטוקס בטיפול זה כבר למעלה ל-20 שנים.

האם הטיפול כרוך בכאבים?

הזרקת החלבון מסבה כאב מינימלי המוכר מהזרקות דומות. הכאב מועט והטיפול נחשב למהיר ויעיל במיוחד.

האם לאחר הטיפול יש להישאר בבית להתאוששות?

אין שום צורך בהתאוששות לאחר הזרקת בוטולינום טוקסין לבלוטות ההזעה. הטיפול נקודתי והחזרה לשגרה הינה מידית וכך גם הירידה הדרסטית בכמות הזיעה המופרשת.

למי מתאים טיפול הזרקת בוטולינום למניעת הזעת יתר?

כל מי שמוטרד מהזעת יתר בכפות הידיים (ולפעמים גם בבתי השחי או בפנים) ומעוניין לטפל במצב באופן יעיל מתאים לטיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין.
מתאים מגיל 16 ומעלה.

למה כדאי לבצע את הטיפול במרפאות ד"ר אלמן?

לנו ברשת ד"ר אלמן ניסיון רב מאוד בהזרקות חלבון הבוטולינום טוקסין הן לטיפול בקמטי הבעה והן למניעת הזעת יתר. הטיפול נעשה לפי שיטת ד"ר אלמן שנוצרה ופותחה בהתבסס על ניסיונה העשיר של ד"ר מוניקה אלמן כרופאת עור מומחית והיא ייחודית למרפאותינו ומאפשרת מקסימום תוצאות במקסימום ביטחון ואמינות.