הסרת שיער בלייזר

לכולנו יש שיער. דק או עבה, בהיר או כהה. אנחנו מאבדים בממוצע בין 40 ל-100 שערות ביום. אבל, כולנו יודעים שהן כמו פטריות, במקומן תמיד צומחות בחזרה שערות חדשות.

הסרת שיער ­– הכר את האויב

מבנה השיערהשיער הוא חומר קרטיני דמוי חוט שצומח מן האפידרמיס (השכבה העליונה של העור). השערה מתפתחת בתוך זקיק השיער. שערה מאופיינת כתוספת לעור. כל זקיק שיער מחובר לבלוטת שומן אשר נפתחת לעור לאורך זקיק השיער. זקיק שיער בוגר מגיע מאפידרמס (שכבת העור החיצונית), ועד לשכבת העור הפנימית יותר. השערה הצומחת מזקיק השיער מורכבת מ-3-2 שכבות המחוברות בכמות גדולה של פרוטאין הנקראת Keratins. הפרוטאין הנ"ל מסופק על ידי תאים הנמצאים בפקעת השערה. תא הפיגמנט הנמצא בפקעת השערה יוצר את הפיגמנט הצובע את השערה.

בזקיק שיער בוגר ישנם 3 רבדים מרוכזים של תאים אפיתלאליים היוצרים את השורש הפנימי. השורש החיצוני הקשור לשכבת העור החיצונית ולבלוטת השומן יוצר את השכבה החיצונית של זקיק השיער. אנשים נולדים עם כל זקיקי השיער שיהיו להם בעתיד, 5 מליון בקירוב. למרות שכמות השיער והזקיקים יכולה להשתנות במשך תקופת החיים כל אדם מאבד בממוצע בין 100-40 שיערות ליום.

השיער עובר שלושה מחזורים עיקריים:
מחזור הגדילה –
השיער גדל במשך מספר חודשים עד שמגיע לגודלו המקסימלי.
מחזור המנוחה – השיער "נח" בתוך הזקיק ואינו גדל.
מחזור הנשירה.

הסרת שיער בלייזר

רעיון הסרת השיער באמצעות לייזר הופיע בשנת 1992, כאשר רופא המטפל בלייזר פגע בטעות בזרועו, שהייתה מכוסה באותו הזמן במשקפי פחמן, ומעט מהשער נשר. מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את השימוש בלייזר לצורך הסרת שיער בשנת 1996. הלייזר הראשון אשר אושר על ידי מינהל המזון והתרופות היה מערכת הרובי לייזר מתוצרת ישראל. טיפול זה כיסה את העור בתמיסת פחמן שחורה שספגה את קרן הלייזר, והזיקה לזקיקי השיער. משנת 92 נעשו ניסיונות למצוא טכנולוגיות שיסירו שיער. ב-96 אושרו לטיפול הרובי לייזר והאלכסנדריט לייזר, ומאז ועד היום הוכנסו שיפורים במערכות הלייזר המשמשות להסרת שיער. שיפורים אלה כוללים שימוש בגלי לייזר ארוכים יותר, הגדלת הזמן אשר בו פולס הלייזר מטפל בעור, וקירור העור במהלך הטיפול.

שיעור בביולוגיה

החלבון, ממנו בנוי כל גרעין תא בגוף, נהרס בטמפרטורה של 62 מעליות צלזיוס. קרן הלייזר שהיא אנרגיית אור חזקה, הורסת את גרעין התא בשורש השערה על ידי חימומה. אנרגיית האור של קרן הלייזר משתמשת בפיגמנט מלנין שבשיער כמוליך, המעביר את החום לאורך השערה אל החלבון שבשורשה, ומביא לחיסולה המיידי. אורך הגל שבו משתמשים בלייזר להסרת שיער הוא סלקטיבי. משמע – פוגע בשיער ואינו מסכן כלי דם או בלוטות, שהם "שקופים" עבור הלייזר.

אנרגיית החום הורסת את הזקיק ופוגעת בהספקת הדם לזקיק ולכן באזורים בהם הזקיקים אינם צומחים יותר  בהם הפגיעה קשה יותר.

שני פרמטרים מרכזיים משפיעים על הצלחת הטיפול:

 • צבע השיער – ככל שהשיער כהה יותר, יש בו יותר מלנין ובליעת החום שלו חזקה יותר, ולכן שורשים של שיער כהה יושמדו מהר יותר. בשיער בהיר יש פחות מלנין והעברת החום שלו פחות חזקה, לכן בעלי שיער בהיר יזדקקו ליותר טיפולים.
 • צבע העור – ככל שצבע העור כהה יותר, הוא מכיל יותר מלנין, ולכן העור עצמו (ולא רק השערה) קולט את הקרן, והתוצאה עלולה להיות כוויות, כתמים, וצלקות בעור. לכן בבעלי עור כהה מטפלים בעוצמת קרן נמוכה יותר, ולפיכך הם נדרשים למספר טיפולים רב יותר.

בהתאם לפרמטרים אלו מבוצעת ההחלטה הרפואית הקובעת את עוצמת הקרן לכל מטופל/ת.

כל עור והלייזר שלו – מכשור

בישראל מטפלים במספר מכשירי לייזר, שנבדלים זה מזה באורך הגל של הקרן, בטכנולוגיית הקירור ובאפשרויות הסריקה. קיימים מכשירים שעובדים מהר יותר, יש שעובדים מהר פחות, חלקם מתאימים לאופי מסוים של שיער וחלקם לאחר, אבל עובדה היא כי כולם מסירים שיער.

להלן היתרונות והחסרונות של כמה שיטות נפוצות להסרת השיער בלייזר:

מספר טיפולים הנדרש

הסרת שיער באמצעות הלייזר דורשת בדרך כלל מספר טיפולים – מספר הטיפולים שתזדקק לו נקבע על ידי האזור המטופל, צפיפות השער שלך וקצב צמיחת השער. הפנים למשל הם אזור מאוד בעייתי. אפשר להגיע לדילול יפה של השיער, אבל אחת לתקופה יהיה צורך לעשות רענון. בבית השחי, מפשעות ורגליים, לעומת זאת, הם אזורים שניתן לטפל בהם בקלות ולהגיע לתוצאות טובות של דילול.

מחזור הצמיחה של זקיקי שיער עשוי להימשך בין ארבעה עד שנים עשר חודשים, בהתאם לחלק בגוף שבו גדל השער. כל שערה עשויה להיות בשלב שונה במחזור הצמיחה, והלייזר יעיל יותר על שיער במהלך הגדילה.

למי הסרת שיער בלייזר אינה מתאימה?

 • לבעלי עור כהה מאוד.
 • לבעלי שיער בהיר מאוד.
 • לנשים בהריון ונשים מיניקות – אינה מומלצת.
 • לחולי זאבת.
 • לאנשים הסובלים מאקנה ומטופלים בראקוטן (תלוי במטפל).
 • לחולי אסטמה המטופלים בסטרואידים.
 • לאנשים הסובלים מבעיות עור ומפטריות.

הידעת?

 • לא כדאי לטפל בזמן מחזור, שבמהלכו הרגישות לכאב גדלה.
 • מחשש לפיגמנטציה לא מטפלים בעור שזוף – בהסרת שיער, הלייזר מזהה את פיגמנט המלנין (הנוצר בעת השיזוף), מכאן שבמקרה של עור שזוף, עלול הלייזר לזהות את הפיגמנט על פני העור ולגרום לכוויות קשות.
  בתקופת טיפולי הלייזר יש להימנע ככל האפשר משיטות המריטה למיניהן – שעווה, מכונה, פינצטה.
 • מומלץ לגלח את השיער הכי  קרוב שאפשר לזמן הטיפול (לחלופין, אפשר להשתמש במשחה להסרת שיער).
 • אין סכנת קרינה ממכשיר הלייזר, היות והקרינה אינה מייננת.

טכנולוגיית הלייזר היא שילוב של מיומנות ואמנות. לכן, הדבר החשוב ביותר, כאשר ניגשים לטיפול, הוא לדעת מי עומד מאחוריו.

מה צריך לדעת ולעשות כדי לקבל את הטיפול הנכון ביותר

 • מרפאה אשר נמצאת בפיקוח רפואי
 • טיפולים בלייזר חייבים להיעשות על ידי צוות מיומן – אחות, טכנאי.
 • על דלת חדר הטיפול חייבת להיות הזהרה לזהירות מלייזר.
 • חובה על הרכבת משקפיים בזמן הטיפול.
 • הכנה לטיפול – הכנת העור באמצעים סטריליים בסביבה נקייה.
 • הסבר על ידי צוות מקצועי על מהות הטיפול, שיטות העבודה, תופעות לוואי, תיאום ציפיות.
 • החדר והמכשירים חייבים לעבור ניקוי בין מטופל למטופל.
 • חוות דעת מרופא עור לצורך התאמת הטיפול.
 • תיעוד המצב הראשוני של המטופל ומהלך הטיפולים – בתמונות ובתיק הרפואי.
 • הסכמה מדעת.
 • בדיקות תקופתיות של הצוות המטופל.

במרפאות ד"ר אלמן ניתן להתאים את הטיפול לכל מטופל, על פי צרכיו, מידת רגישותו, סוג עורו ושערו. הצוות המטפל והמסור שלנו ייתן מענה לכל שאלה ומשאלה, שירות אדיב, אינפורמציה מהימנה, טיפול מקצועי וכמובן, יחס אישי וליווי תומך לכל אורך הדרך.

האם טיפולי הסרת שיער בלייזר הם בטוחים אצלכם?

טיפולי הסרת שיער בלייזר דורשים מומחיות כדי למנוע מצב של כוויות ותופעות לא רצויות בעור במקרים של סוגי עור ושיער שונים. אצלנו במרפאות ד"ר אלמן בהנהלתה של ד"ר מוניקה אלמן דרמטולוגית מומחית (רופאת עור מומחית) מוצעת הסרת שיער בלייזר ברמת בוטיק ובתנאי בטיחות מעל לכל. הטכנולוגיות בהן נעשה שימוש במרפאות שלנו הן מהמתקדמות והמובילות בתחום בעולם כולו וגם הן מסייעות בשמירה על חלוקה נכונה של האנרגיה והחום ומניעת מצבי כוויה מיותרים. בנוסף, הטכנולוגיות מבוססות לייזר המוכיח עצמו כעוצמתי ויעיל ביותר גם לשיער עיקש ולא על קרני עור שהן יעילות פחות לטיפול זה. אצלנו, הסרת השיער שלכם יכולה להיות חלקה מתמיד.

האם הטיפול כרוך בכאבים?

הדעות בנושא חלוקות ומשתנות ממטופל למטופל. אנו במרפאות ד"ר אלמן עושים שימוש בטכנולוגיות שנבנו מראש למניעת כאבים כלשהם ויש אכן מטופלים שעבורם הטיפול אינו מלווה בכאבים בכלל. עבור כל היתר לטיפול מתלווים עקצוצים וכאבים מועטים בלבד.

האם לאחר הטיפול יש להישאר בבית להתאוששות?

אין שום צורך בהתאוששות. טיפול הסרת שיער בלייזר מאפשר חזרה מידית לשגרה ללא כל בעיה.

למי מתאים טיפול הסרת שיער בלייזר?

הטיפול פופולרי מאוד ומתאים לכל המעוניינים בהסרת השיער מאזורי גוף מסוימים, בתי השחי, הרגליים, המפשעות ועד הסרתן מהגוף בשלמותו. בנוסף, טיפול הסרת שיער בלייזר בטכנולוגיות המובילות שלנו מאפשר לבצע הסרת שיער בביטחון גם לילדים ובני נוער הסובלים משיעור יתר, או מכל סיבה שהיא, במיוחד עכב התחושה שהיא כמעט ללא כאבים כלל.

למה כדאי לבצע את הטיפול במרפאות ד"ר אלמן?

בשונה ממקומות אחרים דוגמת רשתות המציעות טיפולי הסרת שיער לכמויות אדירות של מטופלים (פעמים רבות בטכנולוגיות נחותות שאינן מבוססות לייזר), לנו ברשת ד"ר אלמן גישת "בוטיק" איכותית המותאמת לכל מטופל באופן אישי, עם שירות חם ומקצועי המלווה את המטופל מרגע התחלת הטיפול ועד לאחריו באופן מלא. בנוסף, הטיפולים נבנו ע"י ד"ר מוניקה אלמן באופן אישי, רופאת עור מומחית בעלת ניסיון של מעל ל-20 שנים בתחום ומחלוצות השימוש בעולם בלייזר לטיפולים אסתטיים. שיטת ד"ר אלמן לשילוב שיטות וטכנולוגיות שנוצרה בהתבסס על ניסיונה העשיר של ד"ר מוניקה אלמן כרופאת עור מומחית היא ייחודית למרפאותינו ומאפשרת מקסימום תוצאות במקסימום ביטחון ואמינות.

לפני
אחרי
הסרת שיער
הסרת שיער
הסרת שיער
הסרת שיער בלייזר