טיפולים בגב כף היד

עם הגיל, התאים בגופינו מתחדשים פחות והפרשת הקולגן יורדת. חידוש סיבי האלסטין, האחראים על גמישות העור, יורדת גם כן, ואט אט העור הופך להיות בעל גוון לא חיוני, מקומט ועייף. החשיפה לקרני השמש תורמת להופעת כתמים בגווני חום על עור הפנים, הצוואר, המחשוף וכפות הידיים.
אחד האזורים עליו ניכרים במיוחד סימני הגיל הוא גב כף היד.

לרפואה המודרנית פתרונות מגוונים שאינם כירורגיים, אשר תכליתם היא האטה של סימני הגיל וגרימת התחדשות של העור. ניתן לטפל במספר שיטות, כגון: פילינג, מזותראפיה, קרני לייזר והזרקות למילוי נפח, וניתן גם לשלב בין השיטות.

טיפול בהצערת גב כף היד באמצעות הזרקות

לכפות הידיים ניתן תשומת לב יתרה באמצעות סדרת הזרקות של חומרי מילוי שונים, כמו קלציום וחומצה היאלורונית, המוזרקים בגב כפות הידיים. הטיפול יעניק מראה מלא וצעיר.
הטיפול אורך כ-20 דקות, כאשר בסופו כבר ניתן לראות את ההשפעה הראשונית על כפות הידיים, ולאחר ימים ספורים אפשר לראות את התוצאה הסופית של כפות ידיים עגולות וצעירות יותר. את ההזרקה בידיים מומלץ לבצע בשתי ישיבות. זמן הישארות החומר ברקמה הוא כ-6-12 חודשים. מומלצת חזרה על הטיפול לצורך בניית רשת קולגן חדשה בתת-עור.

כמו בכל התערבות רפואית, גם שאינה כירורגית, קיימים סיכונים מינוריים בשימוש בחומצה היאלורונית. יחד עם זאת, סידן הוא חומר שנמצא באופן טבעי בגוף, ולכן בדרך כלל אין תגובות אלרגיות או תגובות בעייתיות אחרות לאחר הטיפול. הטיפול חייב להינתן על ידי רופא מומחה, ולאחר בדיקת אלרגיות קיימות וסיכונים רפואיים אחרים, שיכולים להוות שיקולי נגד בהחלטה למתן הטיפול.

טיפול בפיגמנטציה בגב כף היד בטיפול פילינג

טיפול בלייזר לגב כף היד נותן אפשרות לפינוי פיגמנטציה. הטיפולים מתבצעים בסדרות של ארבעה עד שישה טיפולים, וניתן לשלב גם פילינג כימי נקודתי לנגעים יבלתיים.

הצערת כפות הידיים באמצעות טיפול ג'טפיל

ג'טפיל מחדיר לעור הידיים חומרי הזנה פעילים ומעשיר אותו בלחות. הטיפול מבוצע באמצעות סילון חמצן בלחץ גבוה. הוויברציה בעור מעניקה שיפור בזרימת הדם, והעור נראה חיוני וצעיר.
השילוב של טיפול זה עם הזרקה הוא השילוב האסתטי הפופולרי ביותר.

למי מתאים טיפול בגב כף היד

לבעלי כפות ידיים שנראות גרמיות, שאיבדו מנפחן,  שעורן הפך רפוי ומקומט והופיעו עליהן כתמי פיגמנטציה.

מתי כדאי להתחיל לטפל?

בכל גיל ובכל שלב שהתופעות מתחילות להפריע, וחשוב יותר – אף פעם לא מאוחר מדיי להתחיל לטפל!

עם השנים, כפות הידיים שלנו מאבדות מנפחן – רקמת השומן פוחתת, מסת השריר מצטמקת, העור הופך רפוי ומקומט וכתמי פיגמנטציה מופיעים עליו כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרני השמש. כל אלה תוצר של תהליך ההזדקנות הטבעי של גופנו בכלל, ושל כפות הידיים בפרט, ואף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לטפל.