טיפולי מיצוק צוואר וקדמת חזה

אזור הצוואר הוא אזור מעבר. העור עדין ודק יותר, עשיר בכלי דם, גמיש בתנועה וחשוף לכוח משיכה עצום. בנוסף לכול, הוא דל ביכולת ריפוי לעומת עור הפנים למשל.

עם השנים הצוואר החשוף לפגעי הזמן, מזג-האוויר והגיל הופך להיות יותר מוכתם בסוגים שונים של כתמים כגון כתמי שמש חומים, כתמי עור לבנים. מופיעות תופעות כמו הרחבה של כלי דם, הופעה של יבלות קטנות – סרחי עור.
תנוחת הצוואר מגיל צעיר גורמת להופעה של קווי רוחב, שעם השנים הופכים להיות קמטים עמוקים. ויחד עם זאת, נוצרת התקמטות בשל העור הדק והתנועה הרבה שלו.
שמש מהווה את אחד מגורמי הסיכון, הגורמים לצוואר להיראות עייף חסר חיות ומוכתם.
אותם דברים המקשטים אותנו כמו בישום ותכשיטים, גורמים למקום להיות חשוף לאלרגיות, שהן גורם נוסף להופעת כתמים.

צוואר יפה וחלק משדרג את הלוק שלנו. הוא נחשב לאזור סקסי, מושך וחושני, לכן תשומת הלב על אזור זה הופכת להיות מעניינת ומאתגרת במטרה לשמור על איכות העור לאורך זמן.

סוגי הנגעים הניתנים לטיפול בצוואר

  • כתמים חומים בגוונים שונים ופיגמנטציה (בעיקר בקדמת-החזה), הנובעת מריבוי כתמים על רקע של שמש, בלאי של הרקמה ונמשים.
  • שומות – נקודות חן בגדלים שונים ובמרקם שונה.
  • סרחי עור ויבליות עור קטנות – נגעי עור המגרדים, נתפסים בבגדים ומהווים פגם אסתטי.
  • המנגיומות – הרחבה נקודתית של כלי דם קטנים, אדומים.

הטיפולים המוצעים למיצוק הצוואר

פוטורג'וביניישן – קילוף מבוקר ועדין, המבוצע באמצעות לייזר והבזקי אור, ואשר אינו מצריך זמן בית. מטרת הטיפול: טשטוש הכתמים, חידוש העור, העלמה של כלי דם נימיים ושיפור רקמת הקולגן. טיפול זה מתאים לכתמים חומים, הרחבה של כלי דם נימיים, עור דהוי ונמשים רבים. הטיפול מהווה סדרה בת חמישה טיפולים, המבוצעים אחת לחודש. מתאים לגברים ונשים כאחד, בעיקר כאלה שנחשפו לקרינה לפני שנים ורוצים לשפר את מראה הצוואר ומפתח החזה.

הסרת שומות – לאבחנה ולזיהוי הנגע יש חשיבות מרובה בשאלה של נגע טרום-סרטני. לעתים הנגעים הם בדרגה של שינוי נקודתי ללא ממאירות, אך עדיין מהווים מטרד ויכולים להתפתח לגידולים סרטניים עם הזמן, לכן רצוי להסירם. שומות באזורי גילוח או באזורי חיכוך כמו חזייה, חגורה – יש לבדוק לעתים קרובות. הטיפול כרוך בכריתה כירורגית עם טיפול אסתטי משלים על-ידי טכנולוגיות לייזר.

סרחי עור ויבליות עור – כחלק מהתבגרות הרקמה, אנו סובלים משינויים בעור, בעיקר באזור הצוואר, המתבטאים בהופעה של נגעים המהווים מטרד. בבעיה זו ניתן לטפל באמצעות צריבה. לאחר הטיפול נוצר פצע קטן ולאחר מכן גלד. לאחר כשבוע המקום מחלים. את הטיפול מבצעים במרפאה.

המנגיומות – במקרה של הרחבה נקודתית של כלי דם קטנים, מתבצעת צריבה על-ידי לייזר מיוחד.

הטיפולים אינם דורשים הכנה מיוחדת.

עיסוי לימפתי – LPG – טיפול העלמת קמטי צוואר וקדמת-החזה המשלב, בו-זמנית, טכנולוגיה של רטט ממוחשב יחד עם עיסוי. טיפול זה גורם למיצוק של הרקמה ומאפשר שיקום של העור, בכך שהוא גורם לחילוף חומרים ולשיפור זרימת הדם.

מומלצת סדרה של 15 טיפולים, המתבצעים פעם-פעמיים בשבוע על-ידי מטפלת מקצועית ומכונה מיוחדת.

טיפול למיצוק העור – טיפול חדשני המתאים לאזור הצוואר, שמטרתו למתוח ולמצק את העור, כמו גם לשפר את מרקמו. הטיפול מתבצע באמצעות הקרנה של גלי רדיו, ומסייע בבנייה של הרקמה התת-עורית בכך שהוא גורם למתיחת סיבי הקולגן הקיימים, להיווצרות סיבי קולגן חדשים, ולשיפור בזרימת הדם ובחילוף החומרים. התוצאה היא – עור מוצק, חלק ומתוח ועם ברק וחיות.
מומלץ כסדרה התחלתית בת עשרה טיפולים, וטיפולים משמרים אחת לחודש בהמשך.

טיפולי חמצן (ג'טפיל) – טיפול המתבצע באמצעות לחץ אוויר, ומבצע שלוש פעולות בו-זמנית:
עיסוי (או ניקוז) לימפתי עמוק, פילינג עדין, הזנת העור והעשרתו בחומרי הזנה פעילים, חמצן ונוזל פיסיולוגי.

הטיפול מסייע לזרימת הדם ולסילוק מהיר של רעלים. ביחד עם הזנת העור אנו משיגים שיפור משמעותי של מרקם העור, שיפור פיגמנטציות עמוקות, ריכוך ושיפור קמטים. מתקבל עור נקי, זוהר וצעיר יותר.

מומלץ להתחיל בסדרה של חמישה טיפולים ולשמר את התוצאה אחת לחודש- חודשיים. ניתן לשלב עם טיפולים אחרים.
מתאים מאוד לקראת אירועים חשובים, כדי להיראות רעננים וקורנים.

הזרקות בצוואר ומילוי קמטים בדרכים נוספות

חומרים לטשטוש והחלקת קמטים – ניתן להזריק רעלן טבעי לקמטי הצוואר והחזה בכמויות קטנות, הגורמות לשיפור מרקם העור. הזרקה של החומר בצוואר מתבצעת במספר מוקדים, באמצעות מחט עדינה מאוד. משך הטיפול – מספר דקות. משך הזמן שהחומר פעיל – 4-3 חודשים.

ג'ל למילוי והוספת נפח – הזרקה של נוגד חמצון מצולב לאזורים כמו צוואר וחזה היא בגדר חידוש עולמי, בכך שכאן החומר אינו מיועד למילוי קמטים בצוואר ובחזה, אלא גורם למיצוק העור ולשיפור משמעותי במרקמו, בשל היותו חלק מרקמת חיבור טבעית. באזורים אלה מיועד החומר להזרקה של כמויות קטנות. יש לבצע 3-2 הזרקות בהפרש של ארבעה שבועות. בנוסף לצוואר וקדמת החזה מיועד החומר גם ללחיים.

חומצה היאלורונית – הזרקה של חומצה היאלורונית לאזורים כמו צוואר וחזה היא בגדר חידוש עולמי, בכך שכאן החומר אינו מיועד למילוי קמטים, אלא גורם למיצוק העור ולשיפור משמעותי במרקמו, בשל היותו חלק מרקמת חיבור טבעית. באזורים אלה מיועד החומר להזרקה של כמויות קטנות. יש לבצע 3-2 הזרקות בהפרש של ארבעה שבועות. בנוסף לצוואר וקדמת החזה מיועד החומר גם ללחיים.

פוטופיישל – פילינג על-ידי אנרגיית RF משולבת IPL. בתהליך של חידוש העור, מאפשר השימוש באנרגיות שונות, משני מקורות חום, שיפור של מרקם העור על-ידי בניית קולגן וטשטוש קמטוטים מעל השפה ומסביב לעיניים. מתאים לצוואר, לקדמת החזה וגם לפנים. נדרשים כ-5-4 טיפולים בממוצע, המבוצעים אחת לחודש.  אינו מחייב זמן בית.

קליר ליפט – טיפול למיצוק העור באמצעות טכנולוגית לייזר חדשנית, הבונה מחדש את רשת הקולגן והאלסטין. מתאים לעור הפנים, הצוואר והדקולטה ומניב תוצאות של עור אלסטי מתוח ומוצק.
טיפול מומלץ ללא כאבים, ללא תופעות לוואי, ללא זמן החלמה עם מראה טבעי וזוהר.
מומלץ כסדרת טיפולים בת שלושה עד חמישה (בהתאם לעור) אחת לחודש, וטיפולי שימור, פעם עד פעמיים בשנה.

פילינג צוואר ופנים – במה מדובר?

יש מספר שיטות לביצוע טיפולי פילינג לדוגמה פיליניג שמתבצע באמצעות לייזר או פילינג כימי. טיפולים אלו ניתנים לביצוע ברמות שונות קל ועד עמוק. בכל השיטות המטרה דומה – לגרום לחידוש תאי העור ובכך להקנות לו מראה אחיד, חלק ובריא יותר.

כמובן ששיטת הטיפול נקבעת בהתאם למאפייני המטופל והמטרה שמעוניינים להשיג.

פעמים רבות, הטיפול יעיל בשיתוף פעולה עם מגוון שיטות טיפול נוספות – לצורך העניין, ניתן לשלב בטיפולי פילינג פנים טכנולוגיות שונות לייזר לצד טיפול IPL, מכשיר המבוסס על גלי רדיו ופועל במקרה הזה למען מיצוק העור.

ד"ר מוניקה אלמן – רפואה שעושה יופי

צוות המומחים של רשת המרפאות אלמן מתמחה במגוון טיפולי פילינג פנים וצוואר, הסרת כתמים, טיפול בצלקות, הזרקות למילוי קמטים, הסרת שיער ועוד מגוון טיפולים אסתטיים.

הנכם מוזמנים לשוטט באתר ולהכיר מקרוב את צוות המומחים, הנושא על דגלו את איכות השירות – אדיבות, מקצועיות ומיומנות בכל טיפול וטיפול.