טיפול בצלקות

כשאנחנו מדברים על טיפול בצלקות, הכוונה לצלקות שנוצרו בעקבות מחלת האקנה. 8 מתוך 10 אנשים בעולם סובלים מאקנה בשלב כלשהו במהלך חייהם. ככל שמצב האקנה חמור יותר, כך הוא מותיר צלקות פיזיות ונפשיות רבות יותר.

הבעיה היא, שאקנה והצלקות שנגרמות בעקבותיו לרוב לא נעלמות לאחר גיל ההתבגרות, וממשיכים ללוות אותנו שנים רבות. החדשות הטובות הן שקיימות היום שיטות מתקדמות לטיפול באקנה וגם בצלקות ביעילות, לשיפור משמעותי בעור.

כיצד נוצרות צלקות?

הצלקות נגרמות כתוצאה מתהליך דלקתי חריף שיורד לעומק העור. חיטוט בפצעים מעמיק ומקבע את הצלקות. הבעיה האסתטית הולכת ומחמירה עם השנים, כאשר לאזור המצולק מתווספים קמטים שעלולים ליצור צלקת עמוקה יותר.

דרכי טיפול בצלקות

***ראשית חשוב לציין כי אין טיפול בזמן אקנה פעיל!****

הטיפול בצלקות כולל טיפול קוסמטי מסורתי לצד טכנולוגיות לייזר חדשניות.

טיפול פופולרי בצלקות הוא הפילינג, הגורם לקילוף שכבת העור המצולקת וליצירת שכבת עור חדשה ורעננה.

טיפולי הפילינג מתחלקים לשלוש דרגות: שטחי, בינוני ועמוק. כאשר מדובר בצלקת קטנה ושטחית – ניתן לבצע טיפול בצלקות באמצעות פילינג שטחי, שכמעט אינו כרוך בתופעות לוואי ומאפשר חזרה מהירה לשגרה. ניתן לבצע את הפילינג לצלקות אקנה או נגד צלקות אחרות.

עם זאת, כאשר מדובר בצלקות עמוקות, יש צורך לבצע פילינג עמוק כדי להגיע לשכבות המצולקות. למרות שמדובר בשיטה המטפלת ביעילות גם בצלקות עמוקות – חשוב לזכור שפילינג עמוק כרוך בזמן החלמה יחסית ארוך ולעתים גם בתופעות לוואי, בשל השימוש בחומצות חזקות. מעבר לכך, טיפולי פילינג עמוק אינם מומלצים לבעלי עור כהה בשל החשש להופעת כתמים בהירים באזור הטיפול.

הסרת צלקות – הדור הבא

בשנים האחרונות צובר תאוצה לייזר הפרקסל (פיקסל) – שיטת טיפול חדשה המבוססת על טכנולוגיה לייזר "מחולקת". למעשה מדובר בפילינג להעלמת צלקות באמצעות גלי לייזר או רדיו, המתבצע בצורה מבוקרת שמעדנת את הצלקות במינימום זמן החלמה ותופעות לוואי.

הפרקסל מבוסס על העברת אנרגיה בצורה של נקודות מיקרוסקופיות, לצורך טיפול יעיל וממוקד יותר. מעבר לעידון הצלקת, שיטת טיפול זו מעודדת צמיחה של קולגן ולכן תורמת לשיפור משמעותי במרקם העור.

רשת המרפאות ד"ר אלמן מובילה את הטיפול בצלקות באמצעות השימוש בטכניקות ובמכשור המתקדמים מסוגם וכן שילובים בין טכנולוגיות שונות. ניסיון רב שנים בתחום הרפואה האסתטית מאפשר לצוות המיומן של המרפאה למצוא את הטיפול המתאים ביותר גם עבורך.

אני סובלת מצלקות אקנה מגיל ההתבגרות. עם השנים שמתי לב שהמצב החמיר, כיצד זה קרה?

צלקות האקנה אינן נעלמות מעצמן והן נשארות חקוקות בעור זמן רב לאחר שהאקנה עצמה כבר חלפה.
כחלק מתהליך ההתבגרות של העור החל מגיל 30 נוספים לצלקות קמטי עור באזורי הפנים השונים וקמטים אלו מחמירים בפנים רבות את עומק הצלקות וזו הסיבה לכך שמראה העור הולך ומחמיר במקום להשתפר.

האם פילינג הוא הטיפול המומלץ ביותר לטיפול בצלקות אקנה?

טיפול פילינג הוא אחד מהפתרונות היעילים והמוכרים לבעיית צלקות האקנה אך בשנים האחרונות נכנס לתחום כלי יעיל נוסף והוא טיפול בלייזר או בגלי רדיו בשיטת הפרקסל הקרוי "פיקסל". טיפול זה יוצר בעור חורים מיקרוסקופיים המכסים את אזור הצלקות וגורמים לייצור קולגן חדש המשנה ומשפר את מרקם העור באזור, תהליך העשוי לטשטש מאוד את צלקות האקנה. לקבלת ייעוץ אישי מה הפתרון האידיאלי לכל מטופל ניתן לקבוע פגישה ללא התחייבות אצלנו באחת הקליניקות, הפנייה כאן באתר או בטלפון.

האם אתם מעלימים את כל סוגי הצלקות בעור?

כאשר מדברים על צלקות בעור יש לנקוט במשנה זהירות בשלב תיאום הציפיות כדי לא ליצור מצב של תסכול ואכזבה אצל המטופל. צלקת נוצרת עקב פגיעה משמעותית במרקם העור, באופן שהוא לכל החיים כאשר ברוב המוחלט של טיפולי הצלקות לא ניתן לדבר על "העלמה" או "הסרה" של הצלקות ויש להכיר בכך. מהצד השני, באמצעות הטכנולוגית המתקדמות והשילובים האפשריים לטיפול בצלקות כיום, אנו בהחלט משיגים תוצאות יפות מאוד המטשטשות משמעותית את צלקות האקנה (ולעיתים גם צלקות אחרות, להוציא קלואידיות) ומשפרות את המצב . לייעוץ אישי יש לפנות אלינו, הפגישה הינה ללא עלות וללא התחייבות.

מדוע כדאי לטפל בצלקות האקנה דווקא אצלכם?

ד"ר מוניקה אלמן היא רופאת עור מומחית שטיפלה עד היום במאות ואף אלפי סובלים מאקנה פעיל ומצלקות פוסט אקנה ולה ניסיון עשיר בעבודה עם כל מגוון השיטות המתקדמות והיעילות ביותר בתחום זה. ד"ר אלמן משלבת בעבודתה את הרפואה הקלאסית עם היבטי הצד האסתטי על מנת להשיג עבור מטופלי הרשת את התוצאות הטובות ביותר לאורך זמן. לקבלת פרטים מלאים אודות האפשרויות הטיפוליות והצעת טיפול אישית ללא תשלום כדאי לתאם פגישה כאן באתר או לחייג אלינו.