פילינג לפנים

חשיפת עור הפנים לשינויי מזג האוויר ולשמש, גורמת עם השנים לעור לאבד מחיוניותו. התוצאה מתבטאת בעור עייף, יבש, מקומט, עתיר בכתמים וכלי דם קטנים. תפקידו של טיפול הפילינג לעור הפנים הוא ליצור רקמת תאים חדשה באמצעות קילוף השכבות העליונות והפגועות של העור והסרת תאים פגומים ומתים.

למי מתאים טיפול פילינג לפנים?

הטיפול מתאים לכל מי שעורו החל את תהליך ההזדקנות, ברוב המקרים מדובר בבני 30 ומעלה. אצל המין הנשי, תהליך זה יכול להיות מוקדם יותר כתוצאה מגורמים שונים כמו למשל שינויים הורמונליים.

גורמים נוספים לפגיעה בעור

שינויים הורמונליים, חשיפה לשמש, השמנה והרזיה קיצוניים, תרופות, מתח נפשי ועוד.

אזורי טיפול פילינג

את הטיפול ניתן לבצע על עור הפנים, גב כף היד וידיים, צוואר ודקולטה.

שיטות הטיפול משתנות בהתאם לעומק הקילוף – עמוק, בינוני או שטחי, וכוללותטיפול  לייזר לפנים, הבזקי אור ושימוש בחומרים כימיים.

תופעות לוואי

בתהליך הקילוף נוצרת כוויה שטחית, זאת כדי לקלף עור פגום ולגרות את התאים ליצור עור חדש, בריא ויפה. כוויה יכולה לגרום לפיגמנטציה עודפת לתקופה של מספר שבועות עד מספר חודשים, ולעתים רחוקות אף להישאר באזור הטיפול.

עומקי הטיפול

– פילינג עמוק
– פילינג בינוני
– פילינג קל-שטחי

פוטורג'וביניישן

פוטורג'וביניישן (PHOTOREJUVENATION) הוא פילינג פופולארי, המבוצע באמצעות הבזקי אור בטווח הלייזר (IPL), שמטרתו להשיג הצערה וריענון של העור. זהו טיפול ייחודי, לא פולשני המאפשר העלמת כתמים, נמשים, נימי דם, כתמי פיגמנטציה וריכוך מהותי ומשמעותי של הקמטים.

השיטה מתבססת על חשיפת העור להבזקי אור באורכי גל מיוחדים, שאינם קרינה. יתרונה הוא יכולת השימוש במספר אורכי גל בו-זמנית, ובכך טווח האור נבלע בשכבות העור השונות באופן מבוקר ומסייע לחידושו.

מתאים לנשים וגברים בכל גיל הסובלים מנגעי עור שונים, לדוגמה; מתאים לצעירים עם נמשים, כתמים חומים ו/או אדומים, כמו לאחר אקנה בעבר, וכן מתאים גם למבוגרים עם שינויים פיגמנטריים.

אזורים מתאימים לטיפול: פנים, צוואר, קדמת-החזה וגב כפות הידיים.

לאחר הטיפול הכתמים מתכהים למשך שבוע ימים ועוברים תהליך מואץ של התפנות
הפיגמנטציה. ניתן לשוב לעבודה, תוך מריחת מייק אפ על האזור המטופל והימנעות מחשיפה
לשמש או למקור חום.

בדרך כלל יש לבצע סדרה בת חמישה טיפולים, אחת לחודש. לעתים מומלץ על טיפול משמר, שיבוצע פעם-פעמיים בשנה.

תופעות לוואי של טיפול הפוטורג'וביניישן

בתהליך קילוף העור נוצרת למעשה כווייה שטחית, זאת כדי לגרות את התאים ליצור עור חדש, בריא ויפה. הכווייה יכולה לגרום לפיגמנטציה עודפת לתקופה של מספר שבועות עד מספר חודשים, ולעתים רחוקות אף להישאר באזור הטיפול.

פוטורג'וביניישן הוא טיפול שמחזיר לעור רעננות ויופי. זהו טיפול נוח ויעיל, שאינו כואב, אינו מצריך זמן בית ובעיקר – עם תוצאות טובות.

שילוב טיפול פילינג לעור הפנים עם טיפולים אחרים

הפילינג לסוגיו משמש גם כטיפול אנטי-אייג'ינג של העור ויעילותו רבה בשיתוף גורמים טיפוליים שונים, כגון שילוב של פילינג כימי עם פוטוריג'וביניישן ( IPL ) או עם גלי רדיו (RF).

גם במקרה של אקנה קשה עם צלקות בפנים, ניתן ואף רצוי לשלב  פילינג לייזר עם IPL  הטיפול המשולב גורם לשינוי ניכר של העור ועידון חלק גדול מהצלקות.

מדוע לטפל ברשת מרפאות ד"ר אלמן?

הניסיון הרב בתחום האסתטיקה, המומחיות והמקצועיות ברפואת עור, בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות, הופכים את רשת מרפאות ד"ר אלמן למובילה בתחומה.

למי מתאים טיפול פילינג?

טיפולי הפילינג מתאימים לקשת רחבה של מטופלים בגילאים שונים, החל מטיפולי פילינג שטחיים לעור זוהר וקורן בכל גיל (ראו טיפול ג'טפיל בחמצן) וכלה בטיפולי פילינג רפואיים אבלטיביים (בהם מאודים איזורי עור מטופלים) לבעלי מגוון צרכים טיפוליים אסתטיים. הפילינג אידיאלי לבעלי צלקות פוסט אקנה, לבעלי עור במרקם יבש, חסר חיוניות, לא גמיש, סדוק ואפרפר, לבעלי כתמי עור שונים לרבות כתמי שמש, כתמי גיל, פיגמנטצי וכמובן לקמטים וקמטוטים. לכל אלה מספקים סוגי הפילינג השונים מענה יעיל ומהיר.

האם טיפולי הפילינג הם בטוחים?

טיפולי הפילינג השטחיים הם ברובם נטולי סיכונים, בהנחה שאבחון המטופל והתאמת שיטת הפילינג נכונים ומקצועיים. לעומת זאת, טיפולי פילינג בינוניים ובטח בטיפולי פילינג עמוקים המערבים אנרגיות גבוהות או חומצות עוצמתיות, חשוב לבחור ברופא מטפל שהוא רופא עור מומחה שכן טיפול שגוי או לא מותאם למטופל עלול להסתיים בסיבוכים שניתן למנוע

: האם הטיפולים כרוכים בכאבים?

טיפולי הפילינג הקלים אינם כרוכים בכאבים לרוב המוחלט של המטופלים. לעומת זאת טיפולי פילינג בינוניים עלולים להסב מעט כאבים לחלק מן המטופלים ואילו טיפולי פילינג עמוקים דוגמת פילינג לייזר או פילינג כימי מסבים כאבים ברמות המשתנות בין המטופלים השונים, אך בהחלט אינם טי, פולים מקטגוריית טיפולי האסתטיקה הרפואית שהיא "ללא כאבים".

האם לאחר טיפול פילינג יש להישאר בבית להתאוששות?

בטיפולי הפילינג העמוקים קיים תהליך משמעותי ונרחב של קילוף המלווה לרוב באדמומיות ונדרשת תקופת התאוששות של "ימי בית" כדי לאפשר לכאבים לחלוף, להימנע מחשיפה לקרני השמש ולתת לתהליכי הקילוף וההתחדשות להסתיים. כשבוע לאחר הטיפול תיעלם הכוויה בעור ועד חזרה מוחלטת לשגרה עשויה לחלוף תקופה של עד חודש ימים מהטיפול.

למה כדאי לבצע את הטיפול במרפאות ד"ר אלמן?

כמצוין לעיל, טיפולי פילינג עמוקים הנעשים בחומרים או בטכנולוגיות המערבים עוצמה רבה, כימית או טכנולוגית (בלייזר), עלולים לסכן את בריאות המטופל במידה שאינם מבוצעים באופן המקצועי הנדרש. טיפולי פילינג כימי בפנול או ב-TCA מחייבים ניטור של פעילות הלב ואילו פילינג בלייזר דורש הרדמה מלאה, כל אלו דורשים נוכחות של רופא עור מומחה (דרמטולוג) להבטחת בריאות המטופלים. אצלנו ברשת ד"ר אלמן מנהלת טיפולים אלו ד"ר מוניקה אלמן מייסדת הרשת ובזכות מומחיות וניסיונה העשיר בתחום היא יכולה להציע ראש שקט למטופלים וביטחון מלא בתהליך ומאפשרת מקסימום תוצאות במקסימום שלווה ואמינות.