קבעו פגישה עוד היום עם המומחים של ד”ר אלמן
פילינג לפנים

חשיפת עור הפנים לשינויי מזג האוויר ולשמש, גורמת עם השנים לעור לאבד מחיוניותו. התוצאה מתבטאת בעור עייף, יבש, מקומט, עתיר בכתמים וכלי דם קטנים. תפקידו של טיפול הפילינג לעור הפנים הוא ליצור רקמת תאים חדשה באמצעות קילוף השכבות העליונות והפגועות של העור והסרת תאים פגומים ומתים.

למי מתאים טיפול פילינג לפנים?

הטיפול מתאים לכל מי שעורו החל את תהליך ההזדקנות, ברוב המקרים מדובר בבני 30 ומעלה. אצל המין הנשי, תהליך זה יכול להיות מוקדם יותר כתוצאה מגורמים שונים כמו למשל שינויים הורמונליים.

גורמים נוספים לפגיעה בעור

שינויים הורמונליים, חשיפה לשמש, השמנה והרזיה קיצוניים, תרופות, מתח נפשי ועוד.

אזורי טיפול

את הטיפול ניתן לבצע על עור הפנים, גב כף היד וידיים, צוואר ודקולטה.

שיטות הטיפול משתנות בהתאם לעומק הקילוף - עמוק, בינוני או שטחי, וכוללותטיפול  לייזר לפנים, הבזקי אור ושימוש בחומרים כימיים.

תופעות לוואי

בתהליך הקילוף נוצרת כוויה שטחית, זאת כדי לקלף עור פגום ולגרות את התאים ליצור עור חדש, בריא ויפה. כוויה יכולה לגרום לפיגמנטציה עודפת לתקופה של מספר שבועות עד מספר חודשים, ולעתים רחוקות אף להישאר באזור הטיפול.

עומקי הטיפול

פילינג עמוק
פילינג בינוני
פילינג קל-שטחי

שילוב טיפול פילינג לעור הפנים עם טיפולים אחרים

הפילינג לסוגיו משמש גם כטיפול אנטי-אייג'ינג של העור ויעילותו רבה בשיתוף גורמים טיפוליים שונים, כגון שילוב של פילינג כימי עם פוטוריג'וביניישן ( IPL ) או עם גלי רדיו (RF).

גם במקרה של אקנה קשה עם צלקות בפנים, ניתן ואף רצוי לשלב  פילינג לייזר עם IPL  הטיפול המשולב גורם לשינוי ניכר של העור ועידון חלק גדול מהצלקות.

מדוע לטפל ברשת מרפאות ד"ר אלמן?

הניסיון הרב בתחום האסתטיקה, המומחיות והמקצועיות ברפואת עור, בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות, הופכים את רשת מרפאות ד"ר אלמן למובילה בתחומה.

מדוע יש כל-כך הרבה סוגים של פילינג ומה ההבדלים ביניהם?

טיפול הפילינג מבוסס על העיקרון לפיו קילוף שכבות העור מביא להתחדשות העור על ידי תהליך של "הצפה" של עור חדש על שטח פני העור (RESURFACING). העור החדש והצעיר נקי מכתמי עור, מקמטים, מקמטוטים, ממרקם בעייתי (למשל של צלקות פוסט אקנה) ומראהו צעיר ובריא בהרבה ממראהו לפני תהליך הקילוף. היות שלעורנו קיימות שתי שכבות עיקריות, שכבת האפידרמיס החיצונית ושכבת הדרמיס העמוקה המגיעה עד לשכבת השומן התת עורי, שיטות פילינג שונות פועלות באופנים משתנים על שכבות העור ומציעות טווח שלם של סוגי פילינג הנחלקים לפילינג שטחי, בינוני ועמוק. לכל מטופל יש להתאים את שיטת הפילינג המתאימה למצב העור ולמטרות המבוקשות מהטיפול. אצלנו במרפאות ד"ר אלמן נעשים טיפולי פילינג רפואי ברמות המורכבות ביותר הדורשות מומחיות מקצועית רבה לצורך שמירה על בטיחות הטיפול.

למי מתאים טיפול פילינג?

טיפולי הפילינג מתאימים לקשת רחבה של מטופלים בגילאים שונים, החל מטיפולי פילינג שטחיים לעור זוהר וקורן בכל גיל (ראו טיפול ג'טפיל בחמצן) וכלה בטיפולי פילינג רפואיים אבלטיביים (עמוקים יותר) לבעלי מגוון צרכים טיפוליים אסתטיים. הפילינג אידיאלי לבעלי צלקות פוסט אקנה, לבעלי עור במרקם יבש, חסר חיוניות, לא גמיש, סדוק ואפרפר, לבעלי כתמי עור שונים לרבות כתמי שמש, כתמי גיל, פיגמנטציה וכמובן לקמטים וקמטוטים. לכל אלה מספקים סוגי הפילינג השונים מענה יעיל ומהיר.

האם טיפולי הפילינג הם בטוחים?

טיפולי הפילינג השטחיים,הבינוניים והעמוקים הם נעשים תחת אבחנה מקצועית המתאימה את שיטת הטיפול למטופל.
טיפולי פילינג בינוניים ובטח בטיפולי פילינג עמוקים מחייבים התערבות באנרגיות גבוהות או חומצות מרוכזות יותר,לכן חשוב לבחור ברופא מטפל שהוא רופא עור מומחה או ברופא המתמחה במרפאתו של הרופא המומחה,וכל טיפול חייב להיות עם הסבר על תופעות לוואי אפשריות שיכוליות להיות ברות חלוף או לא.

האם הטיפולים כרוכים בכאבים?

טיפולי הפילינג הקלים אינם כרוכים בכאבים לרוב המוחלט של המטופלים. לעומת זאת טיפולי פילינג בינוניים עלולים להסב מעט כאבים לחלק מן המטופלים ואילו טיפולי פילינג עמוקים דוגמת פילינג לייזר או פילינג כימי מסבים כאבים ברמות המשתנות בין המטופלים השונים, אך בהחלט אינם טיפולים מקטגוריית טיפולי האסתטיקה הרפואית שהיא "ללא כאבים".

האם לאחר טיפול פילינג יש להישאר בבית להתאוששות?

בטיפולי הפילינג העמוקים קיים תהליך משמעותי ונרחב של קילוף המלווה לרוב באדמומיות ונדרשת תקופת התאוששות של "ימי בית" כדי לאפשר לכאבים לחלוף, להימנע מחשיפה לקרני השמש ולתת לתהליכי הקילוף וההתחדשות להסתיים. כשבוע לאחר הטיפול התגובה של העור מתחילה להשתפר והחזרה לפעילות רגילה היא הדרגתית.

למה כדאי לבצע את הטיפול במרפאות ד"ר אלמן?

כמצוין לעיל, טיפולי פילינג עמוקים הנעשים בחומרים או בטכנולוגיות המערבים עוצמה רבה, כימית או טכנולוגית (בלייזר), עלולים לסכן את בריאות המטופל במידה שאינם מבוצעים באופן המקצועי הנדרש. טיפולי פילינג כימי ב-TCA כל אלו דורשים נוכחות של רופא עור מומחה (דרמטולוג) להבטחת בריאות המטופלים. אצלנו ברשת ד"ר אלמן מנהלת טיפולים אלו ד"ר מוניקה אלמן מייסדת הרשת ובזכות מומחיות וניסיונה העשיר בתחום היא יכולה להציע ראש שקט למטופלים וביטחון מלא בתהליך ומאפשרת מקסימום תוצאות במקסימום שלווה ואמינות.