דרכי טיפול בצלקות אקנה

צלקות אקנה הן ללא ספק אלמנטים שיכולים להשפיע על מראה העור כולו, ולגרום לחוסר בטחון או למצוקה בקרב נשים רבות המתמודדות עם מצבים אלה. למרבה המזל, בשנים האחרונות פותחו טיפולים חדשניים, מבוססי לייזר וגלי רדיו, אשר יכולים לשפר משמעותית את מראה הצלקות ולספק תוצאות מצוינות, מבלי שנידרש לפעולות כירורגיות קשות ומורכבות או לזמן החלמה ארוך.

כיצד ניתן לטפל בצלקות אקנה?

כיום ישנן דרכים רבות לטיפול בצלקות אקנה, כאשר הבולטת שבהן היא הלייזר הפרקציונאלי (פרקסל). מדובר בפילינג אשר מעביר אנרגיה לעור באופן מחולק, בצורה של נקודות מיקרוסקופיות. הלייזר "פוגע" בעור, וכך למעשה מעודד אותו להתחדש וליצור רקמות בריאות ואסתטיות יותר. הקרן הנשלחת אל העור מתחלקת כך שבין כל נקודה שבה פוגע הלייזר ויוצר "נזק", ישנה רקמה בריאה, אשר מסייעת להאיץ את תהליך הריפוי ומפחיתה את הסיכון לתופעות לוואי. במקביל, ניתן לשלוט על עומק חדירת קרני הלייזר לעור, כך שהפגיעה הנוצרת כתוצאה מהטיפול היא מדודה ומתונה יותר. באופן זה, ניתן לבצע טיפול יעיל וממוקד בצלקות אקנה, אשר מתאפיין בהחלמה מהירה יותר בהשוואה לפילינג כללי. 
את הטיפול ניתן לבצע באמצעות מגוון של מכשירים חדשניים, אשר עושים שימוש בטכנולוגיה ה"מחולקת". המכשירים נבדלים ביניהם בעומק ובעוצמה של הקרניים אשר פוגעות בעור, וכמו כן בטכנולוגיה עצמה:

• Fractional RF – גלי רדיו המיועדים בעיקר לפילינג קל.
• Pixel Erbium – לייזר המיועד לפילינג בינוני.
• Pixel C02 – לייזר המיועד לפילינג עמוק.

בקליניקות של ד"ר אלמן קיימים כל סוגי המכשירים, כמו גם השיטות השונות לטיפול הפרקסל, כאשר הרופא המטפל הוא זה המחליט על הטכנולוגיה המתאימה ביותר עבור כל מטופלת ומטופלת, בהתאם למצב הספציפי שלה ולמטרות הטיפול.

ההכנה לטיפול בצלקות אקנה

טיפול הפרקסל אינו דורש הכנה מיוחדת, פרט למריחה של משחת "אמלה" לאלחוש, על מנת למזער את אי הנוחות שתיתכן במהלך הטיפול עצמו.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול בצלקות ומיד לאחריו?

ביום הטיפול, המטפלת תלווה אתכן לחדר הטיפולים ותסייע לכן להתמקם. לאחר הסבר קצר ווידוא שהעור מאולחש, המטפלת תתחיל בטיפול עצמו. בשלב זה, אתן עשויות לחוש תחושה של חום ועקצוצים. הטיפול אורך כ-20 דקות בלבד, ומיד לאחריו, המטפלת תניח על העור שלכן רטיות קרות למשך 20 דקות נוספות ותסביר לכן כיצד יש להתנהל בבית בימים הראשונים שלאחר הטיפול. כאשר מתבצע פילינג קל, החזרה לשגרה היא מידית. עם זאת, כדאי לדעת כי לאחר הטיפול, העור יהפוך לאדום למשך שעה ועד שעתיים, וכיומיים-שלושה לאחר הטיפול, יווצרו באזור המטופל גלדים מיקרוסקופיים, אשר ינשרו לבד לאחר חמישה ועד שבעה ימים. בפילינג בינוני, תיתכן תחושת יובש וצריבה בעור למשך יום-יומיים, שבמהלכם יהפוך העור מאדום לחום, ובהמשך יווצרו גלדים אשר ינשרו לאחר כשבוע. בפילינג עמוק יתרחש תהליך זהה, אלא שהוא עשוי לארוך עד כשבועיים.
על מנת ליהנות מתוצאות טובות וניכרות, יש לבצע סדרה של טיפולים, בהתאם להמלצת הרופא המטפל, בהפרשים של חודש בין טיפול לטיפול. השיפור בעור יתבטא באופן מידי ויהפוך לניכר ומשמעותי יותר מטיפול לטיפול.

האם הטיפול בצלקות אקנה כרוך בסיכונים?

את הטיפול ניתן לבצע החל מגיל 18 בכל סוגי העור – ובכלל זה עור כהה. הטיפול מיועד לנשים ולגברים אשר סובלים מצלקות אקנה או צלקות אחרות. הטיפול אינו מתאים לאנשים אשר נעזרים בקוצב לב, למטופלים שעברו תאונה או טיפול כירורגי שהותירו אותם עם צלקות קשות, למטופלים הסובלים מאקנה פעיל, וכמו כן לאנשים שבגופם קיימים שתלים העשויים פלטינות או מתכות. במטופלים שיכולים להתאים לטיפול לא נצפו תופעות לוואי או סיכונים משמעותיים, אך יחד עם זאת, חשוב להבין כי טיפול מסוג זה, הנשען על טכנולוגיה שמחממת את העור, עלול לגרום לתופעות לוואי כמו כאב ואודם מקומי, נפיחות אזורית קלה, תחושת צריבה בעור, גרד מקומי, כוויה בדרגה ראשונה (תופעה המתרחשת לעיתים רחוקות), שינויים בפיגמנטציה של העור (לרוב אלה נעלמים בתוך מספר חודשים), דלקת עור מקומית (נדיר) וצלקת מקומית (נדיר). בקליניקות של ד"ר אלמן, בטיחות המטופלים והרווחה שלהם נמצאת מעל לכל. הטיפול מתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי, בהתאם לפרוטוקולים של שיטת ד"ר אלמן, ולאחר התאמה אישית של הטיפול לכל מטופל או מטופלת – עניין אשר מסייע במזעור הסכנות ותופעות הלוואי הללו.

שיטת ד״ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן היא פרוטוקול טיפולי מחייב, אשר חל על כל צוות המרפאות שלנו וכולל החלטות ושיטות עבודה המבטיחים שביעות רצון וחווית לקוח איכותית, בטוחה ומותאמת אישית.

רשת ד"ר אלמן היא הרשת היחידה בארץ המבצעת טיפול בהתאמה אישית, הודות לאבחון קפדני, צוות רופאים מומחים ומטפלים מיומנים המשתמשים במגוון טכנולוגיות, המתקדמות מסוגן, לאבחון ולטיפול אסתטי. בזכות שיטת ד"ר אלמן, הלקוחות שלנו נהנים מיעילות טיפול גבוהה ורמת בטיחות מרבית.

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

1. מחויבות לספק טיפול איכותי בסטנדרט המקצועי הגבוה מסוגו

2. טיפולים אשר מבוצעים בהתאמה אישית, לאחר אבחון מקצועי

3. תקשורת אנושית, אמפתית, שבבסיסה, יושרה ואמינות

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי, אנושי ואמפתי תמיד.

הייחוד של שיטת ד"ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

סוד ההצלחה שלנו

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי ביותר אנושי ואמפטי. 

למה לבחור בנו?

רופאים מנוסים

צוות הרופאים שלנו נבחר בקפידה והוא מורכב מן הרופאים המובילים בארץ, כל אחד בתחומו.

ותק וניסיון

אנו מובילים את עולם האסתטיקה בישראל כבר משנת 1995, וגאים לקחת חלק משמעותי בהתפתחות ובהתקדמות שלו.
רשת ד"ר אלמן  נבחרה לאתר בודק ל- FDA
כבר שש פעמים!

שיטה ייחודית

פיתחנו שיטת טיפול ייחודית - שיטת ד"ר אלמן, אשר מתעדכנת כל העת בהתאם לחידושים בעולם האסתטיקה ומתווה דרך לטיפולי אסתטיקה בהתאמה אישית ליצירת תוצאה אידיאלית .

רפואה אסתטית מבוססת מחקר

בשנים האחרונות הובלנו מחקרים עולמיים פורצי דרך בתחום האסתטיקה הרפואית ואף פיתחנו סדרות טיפולים ומוצרים המבוססים על אותם מחקרים.

חדשנות טכנולוגית

כל המרפאות שלנו מצוידות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים והחדשניים ביותר ואנו ממשיכים ללמוד ולהתחדש באופן תדיר.

מספרים עלינו

התוצאות מדהימות. מה שהיה לי לפני כמה חודשים ומה שיש לי עכשיו זה שמים וארץ. אני מקבל תגובות מדהימות בחוץ. העלמות חטטים בכמעט 70% ממה שהיה לי. היחס של הצוות פה מדהים, האיכפתיות והדאגה זה משהו יוצא מן הכלל.
בר
טיפול פילינג בצלקות אקנה
unnamed
צוות מקצועי, יחס משפחתי ומדהים! וכמובן ד"ר אלמן שעזרה לי בטיפולים שגרמו לעור הפנים שלי להיות חלק לאחר שנים שהייתי סובלת מצלקות בעקבות אקנה. ללא ספק אמשיך להמליץ!! תודה רבה לצוות המדהים!!
רותם
טיפול בצלקות אקנה
אני רוצה להודות לצוות המסור של דר אלמן ולמרפאת ראשון לציון על טיפול מדהים של הזעת יתר בבית השחי ולטיפול פנים מקצועי עבור אימי. המקום מדהים, נקי. הצוות הרפואי איכפתי, מקצועי ודואג גם לאחר הטיפול. תודה מיוחדת לשרית מצוות המכון! פשוט מדהימה! ממליץ לכולם על המקום המדהים הזה!
דינה
טיפול פנים

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
arie_new-2

ד"ר אריה אלמן

ד"ר  אריה אלמן ,הינו מנכ"ל רשת מרפאות ד"ר אלמן,רופא משפחה שעובד כ 30 שנה ויותר כרופא עצמאי בקופ"ח מכבי בחולון, הקים יחד עם ד"ר מוניקה אלמן את רשת המרפאות האסתטיקה.
Dr. Dudi Drul

ד"ר דודי (דוד) דרול

מנהל מרכז רפואי אשדוד לרפואה יועצת של שירותי בריאות כללית, רופא נשים במרכז לבריאות האישה באשדוד של שירותי בריאות כללית ומנהל קליניקה בגינקולוגיה פרטית.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
Dr. Ron Hanani

ד"ר רון חנני

ד"ר רון חנני הוא רופא עיניים מומחה במרכז לרפואה יועצת במגדל המאה, תל אביב וכן חבר איגוד רופאי העיניים בישראל. במסגרת עבודתו עוסק ד"ר חנני בלימוד ובהשתלמויות רבות בארץ ובעולם.
Dr. Nura Shabso

ד״ר נורה שבסו

ד"ר נורה גורכד שבסו היא בוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש בטכניון מתמחה ועוסקת בתחום הלייזר הגינקולוגי לחיזוק רצפת האגן, טיפול בדליפת שתן, הצרה והצערת הנרתיק לאחר הלידות ובמנופאוזה.

טיפול בצלקות אקנה ובקמטים

בשנים האחרונות פותחו טיפולים חדשים, מבוססי לייזר וגלי רדיו, אשר מבטיחים לכל הסובלים מקמטים ומצלקות טיפול בטוח ויעיל, עם תוצאות מצוינות וזמן החלמה מהיר וכמובן, מיעוט תופעות לוואי וזמן בית

פרקסל (לייזר פרקציונאלי) – הטיפול החדש בצלקות אקנה וקמטים

זהו למעשה פילינג, המתבצע בשיטה שבה מועברת האנרגיה באופן מחולק, בצורה של נקודות מיקרוסקופיות. הקרן מחולקת כך שבין כל נקודת "נזק" ישנה רקמה בריאה כמאגר. מאחר שהנקודות המטופלות מוקפות בעור "בריא", תהליך הריפוי מהיר יותר והסיכון של תופעות לוואי נמוך מאוד. חידוש זה של חלוקת הקרניים מאפשר לבצע טיפול ממוקד ויעיל, עם יכולת החלמה מהירה יותר לעומת פילינג כללי של העור. בנקודות הטיפול קיים אפקט חזק יותר ברקמה, ובמקביל קיימת יכולת בקרה ושליטה על עומק חדירת הקרניים, הכווייה המכוונת מדודה וקיים פחות חימום. קיימים סוגים שונים של מכשירים מהדור החדש, המשתמשים בשיטה חדישה זו של "טכנולוגיה מחולקת". המכשירים נבדלים ביניהם בטכנולוגיה שבה הם פועלים (גלי רדיו, לייזר), בעומק ובעצמה של הקרניים. ההחלטה באיזה מכשיר לבחור ולאיזו מטרה נשארת של הרופא בלבד.

פרקסל – השיטות הקיימות

Fracional RF – שיטה המשתמשת בגלי רדיו. מיועדת לפילינג קל. Pixel Erbium – לייזר המיועד לפילינג בינוני. Pixel CO2 – לייזר המיועד לפילינג עמוק. באמצעות הלייזר הפרקציונאלי ניתן לחדור לשכבות בעומקים שונים של העור, עם סיכון נמוך וזמן החלמה מינימלי. במרפאותינו תוכלו למצוא את כל המכשירים והשיטות לטיפול הפרקסל. מגוון רחב זה של מכשירים, בשילוב עם המומחיות והניסיון הרב בתחום הרפואה האסתטית, הופכים את רשת למובילה בתחומה.

למי מתאים הטיפול?

***חשוב לציין כי אין טיפול בזמן אקנה פעיל!**** לכל הסובלים מצלקות אקנה וצלקות אחרות, קמטים וקמטוטים החל מגיל 18 לכל סוגי העור, כולל עור כהה.

הטיפול אינו מתאים

לבעלי קוצב לב , מטופלים שעברו תאונה או טיפול כירורגי עם צלקות קשות ואשר הושתלו בגופם שתלים מפלטינות או מתכות.

מה מרגישים בזמן הטיפול בצלקות?

הטיפול מתבצע תחת אלחוש על-ידי משחה מסוג אמלה, ומלווה בתחושת חום של העור בדרגות שונות ובעקצוצים. משך הטיפול כ-20 דקות.

מה תהליך הריפוי לאחר טיפול הפרקסל?

אחרי פילינג קל – העור יהיה אדום למשך שעה עד שעתיים. יומיים שלושה לאחר הטיפול ייווצרו באזור המטופל גלדים יבשים מיקרוסקופיים, שייעלמו לאחר 5-7 ימים. החזרה לשגרה מידית. כשמדובר בפילינג בינוני, תהיה תחושה של יובש וצריבה למשך יום-יומיים, שבמהלכם יהפוך העור מאדום לחום, ייווצרו גלדים שיתקלפו לאחר שבוע. הטיפול מתאים לנשים ולגברים וניתן לצאת לעבודה, כשלנשים יש פריבילגיה להשתמש במייק-אפ לפי הצורך. גם אחרי פילינג עמוק יופיעו אותן תופעות כמו אחרי פילינג בינוני, אלא שכל שלב ייקח מעט יותר זמן, כשתהליך ההחלמה כולו אורך כשבועיים.

כמה טיפולים נחוצים לטיפול בצלקות אקנה?

הטיפול אינו חד-פעמי ונדרשת סדרה של טיפולים להשגת תוצאה טובה. יש לזכור, שכמו בכל טיפול רפואי, התגובה היא אינדיבידואלית. כל טיפול נוסף יעלה את הסיכוי להטבה. ההמלצה היא לבצע שניים-שלושה טיפולים בהפרשים של לפחות חודש בין טיפול לטיפול.

מתי צפוי לראות את התוצאות?

היתרון הגדול של הטיפולים החדשים הוא שהם מתייחסים לכל שכבות העור בבת אחת. הטיפול מבצע קילוף נקודתי של האפידרמיס (שכבת העור העליונה), ומשיג הפחתה כתמים חומים, ובמקביל מחמם בצורה יעילה את הדרמיס (השכבה העמוקה של העור) וגורם בכך לפירוק הקולגן הישן, הצלקתי, ולבנייה של קולגן חדש איכותי וגמיש. השיפור בעור מתבטא מידית. טיפול בצלקות אקנה

תופעות לוואי אפשריות

בטיפולים אלו לא נצפו עד כה תופעות לוואי. יחד עם זאת, חימום של העור ותת-העור עלול לגרום לתופעות הבאות: • כאב מקומי באזור הטיפול – כתוצאה מלחץ הידית, או בגלל החום שעל פני הגוף. • אודם מקומי. • נפיחות אזורית קלה. • צריבה בעור. • גרד מקומי. • כווייה בדרגה ראשונה (לעתים מאוד רחוקות – בדרגה גבוהה יותר). • שינויים פיגמנטריים (אם קורה, אז בדרך-כלל נעלמים תוך כמה חודשים). • דלקת עור מקומית (נדיר). • צלקת מקומית (נדיר). ד"ר מוניקה אלמן היא דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אשר משלבת בין רפואת עור לשמה עם טיפולים אסתטיים, המותאמים לדרישות הקהל הרחב. ד"ר מוניקה אלמן היא בעלת רשת מרפאות ד"ר אלמן הפועלת בתחום רפואת העור והאסתטיקה למעלה מ-15 שנים, ושותפה במחקר ובפיתוח טכנולוגיות מתקדמות
אני סובלת מצלקות אקנה מגיל ההתבגרות. עם השנים שמתי לב שהמצב החמיר, כיצד זה קרה?

צלקות האקנה אינן נעלמות מעצמן והן נשארות חקוקות בעור זמן רב לאחר שהאקנה עצמה כבר חלפה.
כחלק מתהליך ההתבגרות של העור החל מגיל 30 נוספים לצלקות קמטי עור באזורי הפנים השונים וקמטים אלו מחמירים בפנים רבות את עומק הצלקות וזו הסיבה לכך שמראה העור הולך ומחמיר במקום להשתפר.

האם פילינג הוא הטיפול המומלץ ביותר לטיפול בצלקות אקנה?

טיפול פילינג הוא אחד מהפתרונות היעילים והמוכרים לבעיית צלקות האקנה אך בשנים האחרונות נכנס לתחום כלי יעיל נוסף והוא טיפול בלייזר או בגלי רדיו בשיטת הפרקסל הקרוי "פיקסל". טיפול זה יוצר בעור חורים מיקרוסקופיים המכסים את אזור הצלקות וגורמים לייצור קולגן חדש המשנה ומשפר את מרקם העור באזור, תהליך העשוי לטשטש מאוד את צלקות האקנה. לקבלת ייעוץ אישי מה הפתרון האידיאלי לכל מטופל ניתן לקבוע פגישה ללא התחייבות אצלנו באחת הקליניקות, הפנייה כאן באתר או בטלפון.

האם אתם מעלימים את כל סוגי הצלקות בעור?

כאשר מדברים על צלקות בעור יש לנקוט במשנה זהירות בשלב תיאום הציפיות כדי לא ליצור מצב של תסכול ואכזבה אצל המטופל. צלקת נוצרת עקב פגיעה משמעותית במרקם העור, באופן שהוא לכל החיים כאשר ברוב המוחלט של טיפולי הצלקות לא ניתן לדבר על "העלמה" או "הסרה" של הצלקות ויש להכיר בכך. מהצד השני, באמצעות הטכנולוגית המתקדמות והשילובים האפשריים לטיפול בצלקות כיום, אנו בהחלט משיגים תוצאות יפות מאוד המטשטשות משמעותית את צלקות האקנה (ולעיתים גם צלקות אחרות, להוציא קלואידיות) ומשפרות את המצב בעשרות מונים. לייעוץ אישי יש לפנות אלינו, הפגישה הינה ללא עלות וללא התחייבות.

מדוע כדאי לטפל בצלקות האקנה דווקא אצלכם?

ד"ר מוניקה אלמן היא רופאת עור מומחית שטיפלה עד היום במאות ואף אלפי סובלים מאקנה פעיל ומצלקות פוסט אקנה ולה ניסיון עשיר בעבודה עם כל מגוון השיטות המתקדמות והיעילות ביותר בתחום זה. ד"ר אלמן משלבת בעבודתה את הרפואה הקלאסית עם היבטי הצד האסתטי על מנת להשיג עבור מטופלי הרשת את התוצאות הטובות ביותר לאורך זמן. לקבלת פרטים מלאים אודות האפשרויות הטיפוליות והצעת טיפול אישית ללא תשלום כדאי לתאם פגישה כאן באתר או לחייג אלינו.

האם ניתן לבצע טיפול בעת נטילת רואקוטן?

טיפול בצלקות מתאפשר רק לאחר חצי שנה מסיום נטילת רואקוטן.

האם ניתן לטפל בצלקות אקנה בזמן הריון

לא. טיפול בצלקות לא מתאפשר בזמן הריון.