(Anti Aging) אנטי-אייג'ינג

בעידן של היום, כשתוחלת החיים בעליה מתמדת, אנחנו רוצים להראות טוב ויותר צעירים. היום, הטכנולוגיה מצליחה לתת מענה לרצונותינו.

אמנם אין טיפול אשר מסוגל להחזיר את השנים אחורה, אך הטיפולים אשר גורמים לנו להיראות צעירים יותר – כבר כאן, ובידינו אופציות טיפוליות רבות.

אנטי אייג'ינג הינו מושג השאול מאנגלית ומציין פעילות וטיפולים שמטרתם עיכוב ההזדקנות והשינויים החלים בגוף עם התקדמות הגיל. תהליך מורכב זה של עיכוב השינויים בעור ושיפור מראהו ובריאותו הינו תהליך ממושך ויש צורך להתמיד בטיפולים משמרים אחת לתקופה.

השינויים החלים עם הגיל

הסיבות לשינויים שחלים בעור, מלבד הגיל הכרונולוגי נעוצות בכמה גורמים: חשיפה ארוכת שנים לקרינת השמש, שינויים הורמונליים – כרונולוגיים או לא, שינויים מטבוליים החלים בגופנו במהלך השנים ושינויים פיגמנטריים.

לרוב באים השינויים לידי ביטוי בעור הפנים והגוף בצורת יבליות קטנות, כתמים, הרחבת כלי דם ואיבוד האלסטיות של הרקמות בתת-העור. הם גורמים לעור להיראות דק, מקומט, יבש, לא חיוני ומוכתם.

השינויים בפנים הם הבולטים ביותר – העיניים שוקעות, קמטים נחרצים סביב העיניים, במצח, בצדי הצוואר ובצדי האף (קמטי הבעה). תהליך זה מלווה ברפיון של שרירי הפנים ועצמות הלסתות. כל השינויים האלו גורמים להבעה זקנה ועייפה.

Anti Aging אנטי אייג'ינג – הטיפולים המוצעים

תהליך ההתמודדות מורכב, כאמור, מכמה שלבים ויש בידינו אופציות טיפוליות רבות.

פילינג – הטיפול העיקרי

פילינג הוא הטיפול הגורם לשינוי המשמעותי ביותר.

פילינג משמעו קילוף של שכבות עור בעומקים שונים והאצת תהליך הצמיחה של עור חדש, טיפול של פגעי העבר ושיקום של העור . ניתן לבצע פילינג בשלל דרכים ומכשירים, ביניהם מכשירי לייזר, מכשירים הפועלים על בסיס שימוש בהבזקי אור וגם עם מגוון חומרים כימיים.

המעניין והמאתגר בטיפול כזה הוא העובדה, שניתן לשלב מספר טכניקות. לדוגמה, פילינג עמוק בלייזר פרקציונלי עם תוספת אזורית של פילינג כימי ובאזור אחר לשלב טיפול בהבזקי אור. במקרים אחרים, כמו למשל בקדמת החזה, ניתן לשלב פילינג כימי עם הבזקי אור.

טיפולי אנטי-אייגינג (Anti Aging) בהזרקות

טיפול נוסף במסגרת טיפולי Anti Aging, המשפיע על חלק מפגעי הזמן, הוא טיפול בהזרקות.

אם מדובר בהזרקות מילוי, שמטרתן למלא קמטים, שקעים, חללים וצלקות, או בהזרקת להחלקת קמטי הבעה, שמשיג השטחה של הקמטים בכך שהוא גורם להרפיית השרירים, הרי שהתוצאה היא עור חלק יותר ומראה צעיר בהרבה.

ג'ט פיל – דור חדש בטיפולי הפנים

טיפול פנים שמעניק לעור זוהר ורעננות, ממריץ את מחזור הדם, ממצק את העור וכבונוס מסלק את הרעלים. תוכנית טיפולים חדשנית זו, שבסיסה נטוע בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר, בו-זמנית מחדירה לעור באמצעות לחץ אוויר חומרי הזנה פעילים, חמצן ונוזל פיזיולוגי.

טיפולי הג'טפיל מתאימים לכולם ומשיג תוצאות רבות, החל משיפור מרקמו של העור ומיצוקו, שיפור פיגמנטציה עמוקה, ריכוך ושיפור הקמטים. ניתן לשלבו עם מגוון סוגי טיפולי פנים, ולכן הוא מצוין כהשלמה לטיפולי אנטי-אייג'ינג. 

טיפול למיצוק העור (Tightening)

טיפול חדשני שמטרתו להדק את העור ולמצק אותו, כמו גם לשפר את מרקמו, המתבסס על טכנולוגיה ייחודית של גלי רדיו (RF), שגורמים לחימום הרקמה התת-עורית. בכך אנו משיגים מתיחה של סיבי קולגן קיימים, היווצרות סיבי קולגן חדשים, ושיפור בזרימת הדם ובחילוף החומרים. בנייה זו של הרקמה התת-עורית יוצרת בסיס חזק יותר לעור, והתוצאה היא –  עור מוצק, חלק ומתוח ועם ברק וחיות.

מיצוק העור הוא טיפול המורכב מסדרה התחלתית בת עשרה טיפולים, ומומלץ לבצע טיפולים משמרים בהמשך. מיועד לגברים ונשים, אשר סובלים ממראה עור רפוי עם קמטים, קמטוטים וגבשושיות, ומתאים לכל האזורים בגוף.

בניית תוכנית טיפולי אנטי-אייגי'נג

בבניית תוכנית במסגרת טיפולי אנטי אייג'ינג, קיים מגוון רב של אפשרויות. ניתן לבצע טיפול בודד או סדרה של טיפולים, טיפולים משולבים וטיפולים משלימים. מלבד שילוב בין טיפולים שונים דוגמת פילינג עם הזרקות, ניתן לשלב כמה טכנולוגיות בטיפול יחיד, כגון מכשירי לייזר עם מכשירים העובדים בהבזקי אור, או חומרים כימיים שונים.

החשוב ביותר הוא לקבל ייעוץ מקצועי, המתאים את תוכנית הטיפול למטופל ולצרכיו.

במרפאות ד"ר אלמן צוות מנוסה ומיומן ביותר מטפל במגוון הטכנולוגיות החדשניות בעולם. הצוות משלב מספר טכניקות בטיפול, תוך כדי התאמה לצרכים, במטרה להגיע לתוצאות המיטביות.

למה מתכוונים כשאומרים "טיפולי אנטי אייג'ינג"?

טיפולי אנטי אייג'ינג כשמם כן הם טיפולים למניעת מראה מבוגר (שהרי את הגיל עצמו עוד לא מצאנו כיצד לעצור). מדובר באוסף של טיפולים מבוססי הזרקות חומצות וחומרים חיוניים, כמו גם טכנולוגיות חדישות במגוון שיטות, מקרני אור, גלי רדיו, גלי קול ועד לייזר מסוגים שונים, להצערת העור, שיפור מרקם העור, השבת הפנים למראה צעיר יותר, מלא, מחוטב, מוצק, הסרת כתמי עור וצלקות, ועוד ועוד. היות שכל מטופל מגיע אלינו עם רקע שונה הייחודי רק לו, שהוא תולדה של נתוניו הגנטיים, אורח חייו וכ"ו, יש להתאים לכל מטופל תכנית טיפולים אישית להשגת תהליך אמיתי של "אנטי אייג'ינג" שבסופו ייראה המטופל צעיר, בריא ומטופח בהרבה מכפי שנראה לפני תחילת הטיפולים. להתאמת תכנית אישית גם לכם ניתן לפנות כאן באתר או בטלפון.

למי מתאימים טיפולי אנטי אייג'ינג?

באופן עקרוני, הטיפולים מתאימים לכל אלו החשים שהזמן עשה את שלו והותיר בעורם סימנים רבים לגילם והם מעוניינים לעשות מעשה ולהשיב מלחמה. כי אין ספק שמראה טוב – שהוא מראה צעיר באופן תפיסתי אנושי – תורם לתחושת הביטחון העצמית ולערך העצמי וזאת עבור גברים ונשים רבות ברחבי העולם. יחד עם זאת, ככל שהזמן חולף הולכים טיפולי הצערת העור והמראה וצוברים תאוצה בקרב אוכלוסיות הולכות וגדלות של מטופלים כשגיל הכניסה יורד בהתמדה. אם עד לפני מספר שנים מנה רובו ככולו של קהל הפונים נשים בגילאים 40 ומעלה, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה ידועה של צניחת הגילאים לתחילת הטיפול לאזור גיל ה-30, כאשר מספר לא מבוטל של פונים נמנה על בני המין הגברי. חשוב לציין בהקשר זה כי טיפולי "אנטי אייג'ינג" לצעירים בתחילת גילאי ה-30 הם גרסה של הקדמת תרופה למכה באופן ארוך טווח כדי למנוע את תחילת הדרדרות מצב העור, שהיא וודאית.

אם כך, האם כדאי להתחיל להילחם בסממני הגיל עוד לפני שהם מופיעים?

המלצתה של ד"ר מוניקה אלמן, רופאת עור מומחית בעלת שם עולמי ומייסדת הרשת היא חד משמעית וגורפת. לדבריה: "אין היום ספק למומחים העוסקים בתחום וחקירת הנושא אף ממחישה את העובדה כי מטופלים המתחילים לשמר את מצב עורם הצעיר והחיוני לפני תחילת תהליכי ההזדקנות בעור, כולל הזרקת חומצה היאלורונית והזנה עמוקה של העור, היא מומלצת לכל המעוניינים לשמור על מראה צעיר לאורך זמן.

האם טיפולי ה- anti aging הם בטוחים?

חשוב! היות שהשם "אנטי אייג'ינג" מתייחס לקבוצה משתנה של טיפולי אסתטיקה רפואית, חשוב ביותר לבחור ברופא מקצועי בעל ניסיון רב הבורר את אמצעי הטיפול שלו בקפידה לצורך השגת טיפולים מתאימים, נכונים ובטוחים בשילובים הנכונים בלבד. ד"ר מוניקה אלמן מייסדת רשת המרפאות שלנו הינה רופאת עור מומחית (דרמטולוגית) ומחלוצות הטיפול בלייזר בעולם, כך שיישום תכנית טיפול שנוצרה על ידה מבטיחה ראש שקט ומקסימום תוצאות.

האם הטיפולים כרוכים בכאבים?

טיפולי האנטי אייג'ינג המודרניים נוצרו כדי להשיג מינימום פולשנות ומינימום כאבים וסיבוכים מיותרים, לכן ניתן לומר שמרביתם אינו מערב כאבים רבים. יחד עם זאת, תכנית אנטי אייג'ינג יכולה בהחלט לכלול טפול של חידוש העור בתהליך של פילינג לייזר עמוק, טיפול שכשלעצמו מעורב בכאבים, אם כי הם בהחל נסבלים לרוב המוחלט של המטופלים. לעומת זאת טכנולוגיות טיפוליות רבות וכמובן הזרקות חומצה היאלורונית הן כמעט נטולות כל כאב, בוודאי כשנעשה שימוש במשחת אמלה לאלחוש, או שהחומר מילוי/פיסול כולל בתוכו לידוקאין. במידה והחשש מכאבים מודגש, יש לדווח על כך מראש ואנו נדאג לאתר חלופות טיפוליות שונות תוך עדכון ההבדלים במאפיינים החלופות השונות לרבות התוצאות הצפויות.

האם לאחר הטיפולים יש להישאר בבית להתאוששות?

טיפולי אנטי אייג'ינג הניתנים כחלק מתכנית ארוכת טווח מיועדים להשתלב באופן טבעי ואורגני ככל האפשר במהלך חייהם היומיומיים של המטופלים. לאחר רוב הטיפולים ניתן לחזור לשגרה באופן מידי, ללא צורך בהתאוששות וללא סימני לוואי.