הזרקת חוטים לפנים

לאחרונה הצטרף לארסנל הטיפולים האסתטיים טיפול מהפכני שמיועד לטפל בעור עייף, למצק אותו ולהשיג לוק צעיר, רענן ויפה. מדובר על טיפול המתבצע באמצעות הזרקה של חוטים, הבונה תשתית בריאה לעור המדולדל ומשפר את מראהו.

מטרת טיפול הזרקת חוטים לפנים

הטיפול בחוטים מיועד להצערת עור הפנים והצוואר, לשיפור מראהו ולמיצוקו. החוטים הנמסים בתוך העור מעודדים יצירה של קולגן חדש, ויוצרים תשתית המהווה רשת איכותית ותומכת לעור. הטיפול אף מסייע בהאטת תהליך הזדקנות העור, בנוסף לתיקון פגמים מידיים, ולכן מתאים מאוד גם כטיפול תחזוקתי בגיל צעיר יחסית.

חשוב לציין! הטיפול בחוטים אינו תחליף לניתוח פנים או להרמה של נפחים גדולים או עור מדולל!

למי מתאים טיפול בחוטים?

הטיפול בחוטים מתאים למקרים של עור רפוי וחסר חיוניות, לטיפול בקמטים וקמטוטים, לשיפור צניחת הלחיים ואזור הסנטר, למצב של דילול רקמת הצוואר, קו הגבה והרקה.

למי לא מתאימה הרמת פנים בחוטים?

הטיפול בחוטים לא מתאים למקרים של מחלות עור פעילות, היריון, טיפול בנוגדי קרישה (תלוי בהחלטת הרופא המטפל), אקנה דלקתי של הפנים או הצוואר, הימצאות של חומרי מילוי קבועים בעור.

איך זה עובד?

בשיטה זו הרופא מחדיר לעור, באמצעות מחט דקיקה, חוט רפואי נספג מסוג פולידיאוקסנון, המצוי ברפואה הכירורגית מזה שנים רבות. חוט זה משמש בניתוחים כחומר תפירה השומר על האלסטיות של התת-עור, מתפרק בתוך העור ואינו יוצר תופעות לוואי.

החוטים מוחדרים ע"י מחטים שעברו עיבוד מיוחד, המאפשר חדירה חלקה לעור. המחט נשלפת  בקלות והחוט נשאר בעור ומתפרק בתוכו בתהליך של פירוק ביולוגי האורך 3-8 חודשים.

הטיפול מתבצע תחת אלחוש האזור המטופל ע"י משחה מסוג אמלה (לעתים אין צורך באלחוש).

לכל אזור מוחדרים מספר חוטים בבת אחת, כאשר כמות החוטים המוחדרת לאזורים כמו הפנים והצוואר יכולה להגיע ל-20-40 חוטים לטיפול. יש לחזור על הטיפול אחרי חודש, אז מוחדרים כ-10-20 חוטים נוספים, לפי צורך.

  לפרטים נוספים על שיטת חוטי אפטוס>>

תוצאות הטיפול

טיפול חדשני זה תורם למראה עור חלק, חיוני ובריא, תוצאותיו מידיות ונשמרות לאורך זמן.

כמו כן, הטיפול גם מתאים לשילוב ותמיכה בטיפולים אחרים, כגון; הזרקות של חומרי מילוי או טיפולים למיצוק העור באמצעות טכנולוגיה של לייזר או גלי רדיו.

תגובות מקומיות

שטף דם (נספג ואינו מפריע לתהליך היקלטות החוט ברקמה), נפיחות מקומית (עקב ריבוי המחטים) ומעט בצקת אפשריים.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

– אלרגיה ודחייה של החוטים – נדיר מאוד.
– נפיחות, כאב רב, אדמומיות ואי-נוחות (מעל 4-5 ימים – יש לדווח ולהגיע לרופא המטפל).
– צלקות – נדיר מאוד.
– 
על מטופלים הנוטלים אספירין, או מדללי דם אחרים להתייעץ עם הרופא – אם להפסיק את נטילת התרופה כמה ימים לפני הטיפול.
– 
גרנולומות – יכולה להופיע התקשות באזור ההזרקה, עקב דלקת תת עורית. התופעה ניתנת לטיפול ע"י תרופות מקומיות.
– 
פיגמנטציה  באזור ההזרקה יכולה להופיע, כמו בכל טיפול באזור הפנים, ולכן מומלץ להשתמש במקדם הגנה בחשיפה לשמש, כמו כן להימנע משימוש בבישום באזור ההזרקה – שיכול לגרום לפיגמנטציה.
– 
הופעה של שקע בליטה או אסימטריה עקב הטיפול – ניתן לטפל.
– 
חוט בולט שאינו נספג – ניתן להוציא.

המלצות לאחר הטיפול

– להימנע מפעילות ספורטיבית ל-5 ימים.
– להימנע  מסאונה, ספא, טיפול קוסמטי לפנים, שיזוף.
– להימנע מביקור אצל רופא שיניים – לשבועיים.
– לא לעסות את הפנים.

לסיכום

– הטיפול מיועד להצערת העור.
– הטיפול אינו מהווה מתיחת פנים.
– האפקט הוא זמני ויש מרכיב אינדיבידואלי במידת התפרקות החומר בגוף.
– נפיחות, אודם ורגישות או שטפי דם הם תגובות נורמליות חולפות.
– יש צורך בטיפולים חוזרים כדי לשמר ולשפר את התוצאות.

מה מייחד טיפולים להרמת חוטים?

במהלך הטיפול, החוטים מוכנסים לתוך העור. הטיפול מייצר אפקט הרמה, אשר לא ניתן להשיג על ידי זריקות חומצה היאלורונית. אלה מתאימים ביותר למילוי חריצים עמוקים בעור, פיסול או שיפור המרקם.

האם החוטים באמת מתמוססים בעור ונספגים, או שזה רק דיבור?

החדרת חוטים כבר בשימוש ברפואה כירורגית במשך יותר מחמישה עשורים, ואת המרכיב העיקרי שלהם, פוליאוקסידן, הוא חומר זהה המשמשים ניתוחים, אשר נקלט לתוך הגוף לאחר מכן. מי שהיה אי פעם ניתוח, יודע איך זה עובד ואינו חושש מהתפרים.

האם הזרקת החוטים משאירה סימן או צלקת?

. ברור שלא! החוטים משיגים אפקט של סיבי קולגן ואלסטין צעירים יותר, היוצרים את המסגרת המוצקה לדרמה, תוך שמירה על יציבות וגמישות בעת ובעונה אחת.

שמעתי שיש סוגים רבים של חוטים בשוק. הם עשויים להיות קצרים או ארוכים, עבים או רזים, חלקים או לא (סוג "תוקפני" שגורם לנפיחות בעור הפנים במשך כשבועיים). מה אתם ממליצים?

החוטים מגיעים בעוביים שונים ובגדלים שונים ,החדירה לעור של החוט יוצרת בצקת בתת עור והחומרים "עוגנים" בתת עור, משם עובר פירוק ביולוגי ,הדרגתי דבר שמספק את אפקט ההרמה,במעמד ההזרקה יכול להיות שטף דם נקודתי או אי נוחות של מספר ימים ,התהליך של החלה שחל החוטים לעור הוא תהליך של מספר שבועות , והתוצאה נצפית במהלך של מחודש ועד שנה.

למה אתה ממליץ על בחירת המרפאה שלך עבור הטיפול הרמת חוטים?

ד"ר מוניקה אלמן היא דרמטולוגית מומחים, מחלוצי הטיפולים בישראל. היא מנוסה מאוד עם מגוון שלם של הנושאים הקיימים. סוג זה של טיפול מסווג כניתוח מיקרו, הדורש רמה גבוהה של מקצועיות והבנה מקצועית עמוקה של כל תהליכי העור, אנטומיה ופיזיולוגיה עבור המיקום הנכון של החוטים, הבחירה של החוט המתאים לכל מטופל, כמו כמו גם את כל הידע רקע אחרים. ללא ידע כזה, בריאותו של המטופל ורווחתו לא יהיו בטוחים. לכן, אם אתם שוקלים מתיחת פנים, מרפאת ד"ר אלמן היא הבחירה הנכונה לכל מי שמחפש איכות.