קבעו פגישה עוד היום עם המומחים של ד”ר אלמן
הזרקת חוטים לפנים

לאחרונה הצטרף לארסנל הטיפולים האסתטיים טיפול מהפכני שמיועד לטפל בעור עייף, למצק אותו ולהשיג לוק צעיר, רענן ויפה. מדובר על טיפול המתבצע באמצעות הזרקה של חוטים, הבונה תשתית בריאה לעור המדולדל ומשפר את מראהו.

מטרת הטיפול

הטיפול בחוטים מיועד להצערת עור הפנים והצוואר, לשיפור מראהו ולמיצוקו. החוטים הנמסים בתוך העור מעודדים יצירה של קולגן חדש, ויוצרים תשתית המהווה רשת איכותית ותומכת לעור. הטיפול אף מסייע בהאטת תהליך הזדקנות העור, בנוסף לתיקון פגמים מידיים, ולכן מתאים מאוד גם כטיפול תחזוקתי בגיל צעיר יחסית.

חשוב לציין! הטיפול בחוטים אינו תחליף לניתוח פנים או להרמה של נפחים גדולים או עור מדולל!

למי מתאים טיפול בחוטים?

הטיפול בחוטים מתאים למקרים של עור רפוי וחסר חיוניות, לטיפול בקמטים וקמטוטים, לשיפור צניחת הלחיים ואזור הסנטר, למצב של דילול רקמת הצוואר, קו הגבה והרקה.

למי לא מתאימה הזרקת חוטים?

הטיפול בחוטים לא מתאים למקרים של מחלות עור פעילות, היריון, טיפול בנוגדי קרישה (תלוי בהחלטת הרופא המטפל), אקנה דלקתי של הפנים או הצוואר, הימצאות של חומרי מילוי קבועים בעור.

איך זה עובד?

בשיטה זו הרופא מחדיר לעור, באמצעות מחט דקיקה, חוט רפואי נספג מסוג פולידיאוקסנון, המצוי ברפואה הכירורגית מזה שנים רבות. חוט זה משמש בניתוחים כחומר תפירה השומר על האלסטיות של התת-עור, מתפרק בתוך העור ואינו יוצר תופעות לוואי.

החוטים מוחדרים ע"י מחטים שעברו עיבוד מיוחד, המאפשר חדירה חלקה לעור. המחט נשלפת  בקלות והחוט נשאר בעור ומתפרק בתוכו בתהליך של פירוק ביולוגי האורך 3-8 חודשים.

הטיפול מתבצע תחת אלחוש האזור המטופל ע"י משחה מסוג אמלה (לעתים אין צורך באלחוש).

לכל אזור מוחדרים מספר חוטים בבת אחת, כאשר כמות החוטים המוחדרת לאזורים כמו הפנים והצוואר יכולה להגיע ל-20-40 חוטים לטיפול. יש לחזור על הטיפול אחרי חודש, אז מוחדרים כ-10-20 חוטים נוספים, לפי צורך.

תוצאות הטיפול

טיפול חדשני זה תורם למראה עור חלק, חיוני ובריא, תוצאותיו מידיות ונשמרות לאורך זמן.

כמו כן, הטיפול גם מתאים לשילוב ותמיכה בטיפולים אחרים, כגון; הזרקות של חומרי מילוי או טיפולים למיצוק העור באמצעות טכנולוגיה של לייזר או גלי רדיו.

תגובות מקומיות

שטף דם (נספג ואינו מפריע לתהליך היקלטות החוט ברקמה), נפיחות מקומית (עקב ריבוי המחטים) ומעט בצקת אפשריים.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

- אלרגיה ודחייה של החוטים - נדיר מאוד.
- נפיחות, כאב רב, אדמומיות ואי-נוחות (מעל 4-5 ימים - יש לדווח ולהגיע לרופא המטפל).
- צלקות – נדיר מאוד.
על מטופלים הנוטלים אספירין, או מדללי דם אחרים להתייעץ עם הרופא - אם להפסיק את נטילת התרופה כמה ימים לפני הטיפול.
גרנולומות – יכולה להופיע התקשות באזור ההזרקה, עקב דלקת תת עורית. התופעה ניתנת לטיפול ע"י תרופות מקומיות.
פיגמנטציה  באזור ההזרקה יכולה להופיע, כמו בכל טיפול באזור הפנים, ולכן מומלץ להשתמש במקדם הגנה בחשיפה לשמש, כמו כן להימנע משימוש בבישום באזור ההזרקה - שיכול לגרום לפיגמנטציה.
הופעה של שקע בליטה או אסימטריה עקב הטיפול - ניתן לטפל.
חוט בולט שאינו נספג - ניתן להוציא.

המלצות לאחר הטיפול

- להימנע מפעילות ספורטיבית ל-5 ימים.
- להימנע  מסאונה, ספא, טיפול קוסמטי לפנים, שיזוף.
- להימנע מביקור אצל רופא שיניים - לשבועיים.
- לא לעסות את הפנים.

לסיכום

- הטיפול מיועד להצערת העור.
- הטיפול אינו מהווה מתיחת פנים.
- האפקט הוא זמני ויש מרכיב אינדיבידואלי במידת התפרקות החומר בגוף.
- נפיחות, אודם ורגישות או שטפי דם הם תגובות נורמליות חולפות.
- יש צורך בטיפולים חוזרים כדי לשמר ולשפר את התוצאות.

מה מיוחד בטיפול הזרקה של חוטים נמסים?

טיפול זה במהלכו מוחדרים חוטים ייחודיים לעומק העור מייצר אפקט מתיחה של העור שאי אפשר להשיג באמצעות הזרקה של חומצות היאלורוניות המתאימות יותר למילוי, פיסול או שיפור מרקם העור.

האם החוטים ממש נמסים ונספגים בעור או שזה רק ביטוי?

החוטים עצמם נמצאים בשימוש בתחום הניתוחים מעל לחמישים שנה והרכבם הכימי PDO הוא זהה לזה של חוטי תפירת הרקמות הנספגים בעור, שאנו מכירים עוד מילדותנו ולכן הם בטוחים לשימוש ונספגים במאה אחוז.

האם הזרקת החוטים מותירה צלקת בעור באזור המוזרק?

בהחלט לא! החוטים יוצרים חידוש של קולגן צעיר ואיכותי יותר, וסיבי אלסטין ,המייצרים תשתית מוצקה,וגמישה המחזקת את התת עור.

"שמעתי שיש בשוק סוגים רבים של חוטים, קטנים, גדולים, חלקים, עם קרסים וגם חוטים "אגרסיביים" יותר היוצרים נפיחות בעור הפנים לתקופה של כשבועיים. על מה אתם ממליצים?"

החוטים מגיעים בעוביים שונים ובגדלים שונים ,החדירה לעור של החוט יוצרת בצקת בתת עור והחומרים "עוגנים" בתת עור, משם עובר פירוק ביולוגי ,הדרגתי דבר שמספק את אפקט ההרמה,במעמד ההזרקה יכול להיות שטף דם נקודתי או אי נוחות של מספר ימים ,התהליך של החלה שחל החוטים לעור הוא תהליך של מספר שבועות , והתוצאה נצפית במהלך של מחודש ועד שנה.

למה כדאי לעבור את הטיפול דווקא אצלכם?

ד"ר מוניקה אלמן היא רופאת עור מומחית, מחלוצות הטיפול בשיטת החוטים בארץ והיא בעלת ניסיון עשיר במגוון החוטים הקיימים. טיפול זה הנחשב לטיפול מיקרו-כירורגי דורש רמת מומחיות גבוהה והבנה מקצועית מעמיקה במבנה העור, המיקום הנכון להנחת החוטים, התאמת החוטים המתאימים לכל מטופל ושאר שטחי ידע מקצועיים שבלעדיהם עלול הטיפול להניב תוצאות ירודות במקרה הטוב ותופעות לוואי מיותרות במקרה הבא. לכן, אם אתם שוקלים ביצוע של הזרקת חוטים נמסים, רשת ד"ר אלמן היא המקום הנכון עבורכם.