חומצה היאלורונית

אם טרם יצא לכן לשמוע על הקסם שנקרא "חומצה היאלורונית" – הכירו את הלהיט בתחום הרפואה האסתטית. בשל ההתעניינות ההולכת וגוברת סביב החומצה הטובה, ארגנו עבורכן מבוא קצר, שבאמצעותו תוכלו להבין מהי החומצה ההיאלורונית וכיצד היא בדיוק עובדת.

על אף שמדובר בחומר ותיק יחסית בעולם הרפואה, אין ספק כי בשנים האחרונות, כמעט שאין אדם שלא שמע על חומצה היאלורונית. ממילוי שפתיים ועד החלקת קמטים – לפניכן כל מה שצריך לדעת על החומצה ההיאלורונית בהליכים אסתטיים, ואיך תוכלו להנות מהטיפול באמצעותה במרפאת ד"ר אלמן.

הכירו את החומצה ההיאלורונית

חומצה היאלורונית היא למעשה מולקולה גדולה של רב-סוכר, אשר נוצרת באופן טבעי בגוף ומספקת נפח וסמיכות – הן בעור והן באיברים אחרים. החומר בודד לראשונה בשנת 1934 על ידי חוקרים מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, ומאז, נערכו לא מעט מחקרים שהעמיקו את ההבנה שלנו בחומצה ההיאלורונית ובאופן הפעולה שלה. בשל היכולת שלה לספוח נוזלים, החומצה ההיאלורונית מהווה מרכיב משמעותי באיברים שונים בגוף, כמו למשל בסחוסים ובעור שלנו, ומסייעת בין היתר בהחלמה של פציעות ובהקניית לחות ונפח לעור. למרבה הצער, עם השנים, הגוף מייצר פחות ופחות חומצה היאלורונית באופן טבעי – וכתוצאה מכך, אנו עשויות לאבד הרבה מהנפח, מהלחות ומהמראה הרענן של העור שלנו. החדשות המשמחות הן שניתן לייצר חומצה היאלורונית באמצעים מלאכותיים, כאשר הבולט שבהם הוא תסיסה של חיידקים – אשר נחשבת לבטוחה מאוד לשימוש בבני אדם.

חומצה היאלורונית בהליכים אסתטיים

בשנים האחרונות, החומצה ההיאלורונית תפסה מקום מרכזי בתור חומר הזרקה בתחום הרפואה האסתטית, ולא בכדי. קמטי הבעה, שקעים מתחת לעיניים או עור בעל מראה דקיק וחסר חיים – כולם מהווים מטרד עבור נשים רבות, ואין ספק כי עניין זה תרם לחיפושים אחר חומר המילוי המושלם, זה שיסייע לנו לטשטש את סימני הגיל בכל החזיתות. בשל העובדה שהמולקולה של החומצה ההיאלורונית יכולה לצבור כמות נכבדת של נוזלים, היא למעשה מושכת לחות לעור, ובד בבד מעניקה לו נפח ומראה חלק וצעיר יותר – עניין ההופך אותה לחומר המילוי האידיאלי. לרוב, החומצה תוזרק לאזור הפנים, אם כי ניתן להשתמש בה גם באזורים אחרים בגוף לצורך הקניית נפח או החלקת העור. תוצאות הטיפול בחומצה לרוב טובות מאוד, ומראה העור הופך לצעיר ולחיוני יותר. על מנת למקסם את תוצאות הטיפול, ניתן לשלב עמו טיפולים נוספים.

למי הזרקת חומצה היאלורונית מיועדת והגילאים שבהם ניתן לבצע את הטיפול

סביר להניח שחלקכן תתפלאו לקרוא את זה, אך למען האמת, תהליך ההזדקנות של העור מתחיל כבר בשנות ה-20 המוקדמות שלנו – אז אנו עלולות לראות קמטוטים ראשונים, או לכל הפחות קווי מתאר מטרידים שלהם. מסיבה זו, ניתן לעשות שימוש בחומצה כבר בתחילת שנות ה-20 ועד לשנות ה-80 שלנו – כתלות ברצון שלנו לשמר את המראה המלא והמתוח יותר של העור. את הטיפול ניתן לבצע אחת למספר חודשים או אף אחת לשנה ויותר – בהתאם לאיכות הטיפול, לרצונות ולצרכים האינדיבידואליים של כל מטופלת.
לעיתים ניתן לפגוש טיפול בגילאים צעירים יותר בעיצוב שפתיים ובתיקון באזור האף.

ההכנה לטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית

האחות מנקה את הפנים בחלב פנים ואח"כ תצלם את הפנים לפני הפגישה עם הרופא, תמרח קרם אילחוש, הרופא יסביר מהו הוא הולך לעשות ואיזו כמות של חומר תהיה מוזרקת ומה מצופה להתקבל בתום שלושה שבועות.

למה לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

במהלך הטיפול תתכן תחושת צריבה או או לחץ ברקמה, מלאות, תחושת צריבה קלה, יתכן דימום ואו שטף דם תת עורי שנובע מנגיעת המחט בכלי דם זעיר. שטף הדם יעלם בתוך עד שבוע לאחר הטיפול למעט המטופלים במדללי דם ותהליך העלמות השטף דם תקח שבועיים.
מיד לאחר הטיפול מבצעים רטיות קרות במשך כמה דקות, האחות תמרח קרם הרגעה ומסנן קרינה לפי הצורך. בבית תתכן תחושת גוש באזור ההזרקה והיא תחלוף מעצמה במהלך של עד כחודש.
המרפאה תתעניין בשלומך לאחר ביצוע ההזרקה.

לאיזו תוצאה לצפות לאחר ההזרקות?

ההזרקה תראה במיטבה חודש מגמר טיפול והינה תוצאה מצטברת, מי שמזריק ומטפח בתדירות קבועה העור שלום יראה טוב יותר, יותר מוצק ויותר גמיש וגם יותר מואר/ קורן.
ארגון המזון התרופות האמריקאי הFDA ומקבילו האירופאי ארגון C.E מעודדים התחלת טפולים בגיל צעיר ובתדירות חד שנתיים על מנת לשמר את התשתית התת עורי כבר בסוף שנות ה20, כי אנו יוצאים ובונים קולגן.

תופעות לוואי לטיפול עם חומצה היאלורונית

החומצה ההיאלורונית נחשבת כחומר בטוח מאוד לטיפול, ותופעות הלוואי של השימוש בה הן נדירות יחסית. עם זאת, לעיתים תיתכן אסימטריה בפנים בעקבות ההזרקה – תופעה בה ניתן לטפל באמצעות פירוק החומר המוזרק. התפתחות של דלקת מקומית, צלקת ואף הרפס באזור ההזרקה הן תופעות לוואי נוספות שיכולות להיגרם עקב הטיפול, אם כי לרוב, הן ייגרמו בשל טיפול לא מקצועי, חומרים באיכות ירודה או תנאי מרפאה שאינם נאותים.

המכשור בו אנו נשתמש

במרפאה של ד"ר אלמן, אנו עושים שימוש בחומצה היאלורונית מסוגים ויצרנים איכותיים ובטיחותיים, לצורך מגוון של הליכים אסתטיים. החומרים האיכותיים שבהם אנו עושים שימוש, לצד הטיפול המקצועי והמסור שלנו, מאפשרים לנו להתגאות באחוזי הצלחה גבוהים במגוון של טיפולים שונים – ובכלל זה עיבוי שפתיים, עיצוב האף, הרמת לחיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים ועוד.

שיטת ד״ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן היא פרוטוקול טיפולי מחייב, אשר חל על כל צוות המרפאות שלנו וכולל החלטות ושיטות עבודה המבטיחים שביעות רצון וחווית לקוח איכותית, בטוחה ומותאמת אישית.

רשת ד"ר אלמן היא הרשת היחידה בארץ המבצעת טיפול בהתאמה אישית, הודות לאבחון קפדני, צוות רופאים מומחים ומטפלים מיומנים המשתמשים במגוון טכנולוגיות, המתקדמות מסוגן, לאבחון ולטיפול אסתטי. בזכות שיטת ד"ר אלמן, הלקוחות שלנו נהנים מיעילות טיפול גבוהה ורמת בטיחות מרבית.

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

1. מחויבות לספק טיפול איכותי בסטנדרט המקצועי הגבוה מסוגו

2. טיפולים אשר מבוצעים בהתאמה אישית, לאחר אבחון מקצועי

3. תקשורת אנושית, אמפתית, שבבסיסה, יושרה ואמינות

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי, אנושי ואמפתי תמיד.

הייחוד של שיטת ד"ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

סוד ההצלחה שלנו

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי ביותר אנושי ואמפטי. 

למה לבחור בנו?

רופאים מנוסים

צוות הרופאים שלנו נבחר בקפידה והוא מורכב מן הרופאים המובילים בארץ, כל אחד בתחומו.

ותק וניסיון

אנו מובילים את עולם האסתטיקה בישראל כבר משנת 1995, וגאים לקחת חלק משמעותי בהתפתחות ובהתקדמות שלו.
רשת ד"ר אלמן  נבחרה לאתר בודק ל- FDA
כבר שש פעמים!

שיטה ייחודית

פיתחנו שיטת טיפול ייחודית - שיטת ד"ר אלמן, אשר מתעדכנת כל העת בהתאם לחידושים בעולם האסתטיקה ומתווה דרך לטיפולי אסתטיקה בהתאמה אישית ליצירת תוצאה אידיאלית .

רפואה אסתטית מבוססת מחקר

בשנים האחרונות הובלנו מחקרים עולמיים פורצי דרך בתחום האסתטיקה הרפואית ואף פיתחנו סדרות טיפולים ומוצרים המבוססים על אותם מחקרים.

חדשנות טכנולוגית

כל המרפאות שלנו מצוידות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים והחדשניים ביותר ואנו ממשיכים ללמוד ולהתחדש באופן תדיר.

מספרים עלינו

התוצאות מדהימות. מה שהיה לי לפני כמה חודשים ומה שיש לי עכשיו זה שמים וארץ. אני מקבל תגובות מדהימות בחוץ. העלמות חטטים בכמעט 70% ממה שהיה לי. היחס של הצוות פה מדהים, האיכפתיות והדאגה זה משהו יוצא מן הכלל.
בר
טיפול פילינג בצלקות אקנה
unnamed
צוות מקצועי, יחס משפחתי ומדהים! וכמובן ד"ר אלמן שעזרה לי בטיפולים שגרמו לעור הפנים שלי להיות חלק לאחר שנים שהייתי סובלת מצלקות בעקבות אקנה. ללא ספק אמשיך להמליץ!! תודה רבה לצוות המדהים!!
רותם
טיפול בצלקות אקנה
אני רוצה להודות לצוות המסור של דר אלמן ולמרפאת ראשון לציון על טיפול מדהים של הזעת יתר בבית השחי ולטיפול פנים מקצועי עבור אימי. המקום מדהים, נקי. הצוות הרפואי איכפתי, מקצועי ודואג גם לאחר הטיפול. תודה מיוחדת לשרית מצוות המכון! פשוט מדהימה! ממליץ לכולם על המקום המדהים הזה!
דינה
טיפול פנים

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
arie_new-2

ד"ר אריה אלמן

ד"ר  אריה אלמן ,הינו מנכ"ל רשת מרפאות ד"ר אלמן,רופא משפחה שעובד כ 30 שנה ויותר כרופא עצמאי בקופ"ח מכבי בחולון, הקים יחד עם ד"ר מוניקה אלמן את רשת המרפאות האסתטיקה.
Dr. Dudi Drul

ד"ר דודי (דוד) דרול

מנהל מרכז רפואי אשדוד לרפואה יועצת של שירותי בריאות כללית, רופא נשים במרכז לבריאות האישה באשדוד של שירותי בריאות כללית ומנהל קליניקה בגינקולוגיה פרטית.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
Dr. Ron Hanani

ד"ר רון חנני

ד"ר רון חנני הוא רופא עיניים מומחה במרכז לרפואה יועצת במגדל המאה, תל אביב וכן חבר איגוד רופאי העיניים בישראל. במסגרת עבודתו עוסק ד"ר חנני בלימוד ובהשתלמויות רבות בארץ ובעולם.
Dr. Arie Khaimzon

ד"ר אריה חיימזון

 לד״ר אריה חיימזון 30 שנות נסיון ברפואת שיניים ורפואה אסתטית, קרוב לעשר שנים ברוסיה ומעל 20 שנים בישראל. נסיון רב עם כל סוגי ההזרקות (בוטוקס, חומצה היאלורונית ועוד).

מהי חומצה היאלורונית?

החומצה היאלורונית היא מולקולה גדולה של רב סוכר שמורכבת מיחידות חוזרות ורבות מאד של דו-סוכר . החומר נוצר בגוף, וניתן להפיקו באמצעים ודרכים שונות. הוא נימצא בנוזל החוץ תאי ותפקידו לתת נפח וסמיכות לנוזל זה שבעיקרון משמש לבידוד. היאלורוגן סופח באופן אקטיבי נוזלים ומונע את המגע בין אזורים או חלקים שונים בגוף, למשל, הוא מרכיב משמעותי בסחוס וע"י כך מונע מגע בין עצם לעצם. היאלורוגן מצוי גם בעור גופנו ויש לו תפקיד בריפוי הפגיעות בעור, בתיקון העור, ובהקניית הלחות לעור. עם השינויים בגוף בגלל הגיל, ההזדקנות, היאלורוגן פוחת ויש לחפש דרכים שונות להחזירו. החומר בודד לראשונה ב 1934 ובכל המחקרים מאז הלכה והעמיקה ההבנה של תפקיד היאלורוגן בגוף ובעור.

הזרקת חומצה היאלרונית לטיפולים אסתטיים

בתחום האסתטיקה היאלורוגן תפס תפקיד מרכזי בתור חומר הזרקה להקניית נפח ולחות לאזורי הפנים והגוף בגלל איבודי נפח וקמטים. בשנים אחרונות החומר נכנס לשימוש גם באורתופדיה בהזרקה למפרקים וברפואת עיניים . החומצה היאלורונית מופקת כיום מתסיסה של חיידקים, ונחשבת לבטוחה מאד לשימוש בבני אדם. את שרשראות היאלורוגן ניתן לקשור אחת לשנייה ע"י חומר נוסף וכך הופכים אותן לצמיגות יותר (תהליך ההצלבה של חומצה היאלרונית ). ככל שהחומר צמיג יותר הוא קושר יותר מים ומעניק נפח, שיטות ההפקה השונות של אותו תהליך הוא הגורם שמשתנה מחברה לחברה. תחילת השימוש בחומצה היאלרונית הוא שנות העשרים הראשונות, עם הקמטוטים הראשונים, ועד לשנות השמונים המאוחרות, כמובן תלוי ברצון המטופל/ת וחשיבות המראה עבורם. הטיפול מתבצע מידי מספר חודשים או גם חודשים רבים, כמו שנה ויותר, תלוי ברצון המטופל, ביכולת המטפל, בחומרים שנבחרו ובאמצעים הנוספים שיש במרפאות לטיפול באותן בעיות. תוצאות הטיפול לרוב טובות מאד, המראה הופך לצעיר וחיוני יותר. מקנה הרגשה טובה ובטחון למטופלים. שילוב של הזרקות של חומצה היאלורונית נפוץ ומקובל, אך ניתן ורצוי לשלב טיפולים טכנולוגיים למקסם תוצאות. במרפאות ד"ר אלמן השילוב של כל הגורמים המצוינים נותן תוצאות מעולות, לטווח ארוך וטיפולים חוזרים רק בטווחי זמן ארוכים.

תופעות לוואי

תופעות לוואי די נדירות, כיוון שהחומר בטוח, אך תיתכן אסימטריה (ניתן לפרק במקרה זה את החומר המוזרק), דלקת מקומית שבמידה ולא מטופלת יכולה להישאר כצלקת, הרפס מקומי. לרוב הזיהומים על רקע של טיפול לא בתנאי מרפאה נאותים.

הזרקת חומצה היאלרונית במרפאות ד"ר אלמן

במרפאותינו, החומצה ההיאלרונית מהווה נידבך חשוב ומשמעותי מהפעילות האסתטית. החומר מוזרק לפנים, לגב כף היד ולקדמת החזה, להקנות נפח באזורים אלו שמשתנים עם הגיל. במרפאה יש חומרים המיועדים לשימוש שטחי בלבד, יש חומרים להרמת הקמט ולמחיקתו ויש חומרים המשמשים לפיסול, בעיקר אזורי הלחי והלסת. טיפולים מאד מקובלים עם הצלחה יפה מאד, הם עיבוי שפתיים, הרמת השקעים מתחת לעיניים, עיצוב האף, הרמת לחיים, הרמת קו הלסת, אפקט הרמה. במרפאה משתמשים בחומצה היאלורונית מסוגים ויצרנים שונים ביניהם: Revanesse, ג'ובידרם JUVÉDERM, סטילאג', טאוסיל, אליקסין, רדיאס ועוד
רוונס

Revanesse

מוצרי Revanesse הם משפחת חומרי מילוי קמטים המיוצרים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומשמשים לטיפול בסימני הזדקנות. היתרון של חומרי מילוי אלה... המשך קריאה
ג'ובידרם

ג'ובידרם JUVÉDERM

מוצרי Juvéderm®‎ (ג'ובידרם) מיוצרים על ידי חברת Allergan – חברת תרופות וציוד רפואי גלובלית ,חלוצת פיתוח טיפולי הרפואה האסתטית שהחלה... המשך קריאה
סטילאג'

סטילאג' STYLAGE

עם השנים העור שלך איבד מהלחות הטבעית שלו, הקמטים העמיקו ואזורים מסוימים בפנים איבדו מהנפח שלהם. עם החומצה ההיאלורונית של... המשך קריאה
טאוסיאל

טאוסיאל

לתת ליופי עורך לשקף את נעוריך מעבר לתווי הפנים הסטאטים, תנועות פניך הדינאמיות, תורמות אף הן לכוח המשיכה שלך. בכל... המשך קריאה
אליקסין

אליקסין ALIAXIN

למילוי נפח, קמטים ולעיצוב טבעי של קווי המתאר בפנים סדרת חומרי המילוי אליקסין ALIAXIN מבוססת על פורמולה ייחודית של חומצה... המשך קריאה
רדיאס

רדיאס

רדיאס חומר מילוי, פיסול והרמה – לתוצאות ארוכות טווח וחידוש יצירת הקולגן. ®RADIESSE רדיאס מחומרי המילוי הבטוחים הקיימים בשוק מאושר... המשך קריאה