קבעו פגישה עוד היום עם המומחים של ד”ר אלמן

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

חומצה היאלורונית

מהי חומצה היאלורונית?

החומצה היאלורונית היא מולקולה גדולה של רב סוכר שמורכבת מיחידות חוזרות ורבות מאד של דו-סוכר . החומר נוצר בגוף, וניתן להפיקו באמצעים ודרכים שונות. הוא נימצא בנוזל החוץ תאי ותפקידו לתת נפח וסמיכות לנוזל זה שבעיקרון משמש לבידוד. היאלורוגן סופח באופן אקטיבי נוזלים ומונע את המגע בין אזורים או חלקים שונים בגוף, למשל, הוא מרכיב משמעותי בסחוס וע"י כך מונע מגע בין עצם לעצם. היאלורוגן מצוי גם בעור גופנו ויש לו תפקיד בריפוי הפגיעות בעור, בתיקון העור, ובהקניית הלחות לעור. עם השינויים בגוף בגלל הגיל, ההזדקנות, היאלורוגן פוחת ויש לחפש דרכים שונות להחזירו.
החומר בודד לראשונה ב 1934 ובכל המחקרים מאז הלכה והעמיקה ההבנה של תפקיד היאלורוגן בגוף ובעור.

הזרקת חומצה היאלורונית לטיפולים אסתטיים

בתחום האסתטיקה היאלורוגן תפס תפקיד מרכזי בתור חומר הזרקה להקניית נפח ולחות לאזורי הפנים והגוף בגלל איבודי נפח וקמטים. בשנים אחרונות החומר נכנס לשימוש גם באורתופדיה בהזרקה למפרקים וברפואת עיניים .
החומצה היאלורונית מופקת כיום מתסיסה של חיידקים, ונחשבת לבטוחה מאד לשימוש בבני אדם. את שרשראות היאלורוגן ניתן לקשור אחת לשנייה ע"י חומר נוסף וכך הופכים אותן לצמיגות יותר ( תהליך ההצלבה של חומצה יאלורוגנית ). ככל שהחומר צמיג יותר הוא קושר יותר מים ומעניק נפח, שיטות ההפקה השונות של אותו תהליך הוא הגורם שמשתנה מחברה לחברה.

תחילת השימוש בחומצה היאלורוגנית הוא שנות העשרים הראשונות, עם הקמטוטים הראשונים, ועד לשנות השמונים המאוחרות, כמובן תלוי ברצון המטופל/ת וחשיבות המראה עבורם. הטיפול מתבצע מידי מספר חודשים או גם חודשים רבים, כמו שנה ויותר, תלוי ברצון המטופל, ביכולת המטפל, בחומרים שנבחרו ובאמצעים הנוספים שיש במרפאות לטיפול באותן בעיות.
תוצאות הטיפול לרוב טובות מאד, המראה הופך לצעיר וחיוני יותר. מקנה הרגשה טובה ובטחון למטופלים.
שילוב של הזרקות של חומצה היאלורונית ובוטוקס נפוץ ומקובל, אך ניתן ורצוי לשלב טיפולים טכנולוגיים למקסם תוצאות. במרפאות ד"ר אלמן השילוב של כל הגורמים המצוינים נותן תוצאות מעולות, לטווח ארוך וטיפולים חוזרים רק בטווחי זמן ארוכים.

תופעות לוואי

תופעות לוואי די נדירות, כיוון שהחומר בטוח, אך תיתכן אסימטריה ( ניתן לפרק במקרה זה את החומר המוזרק ), דלקת מקומית שבמידה ולא מטופלת יכולה להישאר כצלקת, הרפס מקומי. לרוב הזיהומים על רקע של טיפול לא בתנאי מרפאה נאותים.

הזרקת חומצה היאלורונית במרפאות ד"ר אלמן

במרפאותינו, החומצה היאלורוגנית מהווה נידבך חשוב ומשמעותי מהפעילות האסתטית. החומר מוזרק לפנים, לגב כף היד ולקדמת החזה, להקנות נפח באזורים אלו שמשתנים עם הגיל. יש חומרים המיועדים לשימוש שטחי בלבד, יש חומרים להרמת הקמט ולמחיקתו ויש חומרים המשמשים לפיסול, בעיקר אזורי הלחי והלסת. טיפולים מאד מקובלים עם הצלחה יפה מאד, הם עיבוי שפתיים, הרמת השקעים מתחת לעיניים, עיצוב האף, הרמת לחיים, הרמת קו הלסת, אפקט הרמה.