קבעו פגישה עוד היום עם המומחים של ד”ר אלמן

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

העלמת קמטים

ככל שאנו מזדקנים, הפנים שלנו מתחילות להראות את השפעות כוח המשיכה, חשיפה לאור השמש ושנות שימוש יומיומי בשרירי הפנים. הרקמות מתחת לעור ששומרות על צעירותו ורעננותו, עוברות תהליך של התכווצות, יש רפיון של העור ושינוי של שרירי הפנים ההופכים גם הם רפויים יותר.

אלו מעמיקים את הקמטים בפנינו, ואפילו גומות חן מאבדות מחינן עם השנים והופכות לקמטים. באזורי מימיקה דינמיים הקמטים הופכים להיות יותר בולטים ועמוקים.

במרפאותינו קיים מגוון של פתרונות, כמו: הזרקות למילוי קמטים, הזרקות ליישור קמטים, וגם מספר סוגי פילינג – כל קמט והטיפול האופטימלי עבורו.

הזרקות להעלמת קמטים

קמטי ההבעה בחלק התחתון של הפנים מטופלים באמצעות הזרקה של חומרי מילוי שונים. ניתן למלא אזורים מקומטים ושקועים בפנים, דוגמת קמטי פנים עמוקים, לחיים "שקועות", גומות בעור וצלקות מסוימות. במרפאותינו משתמשים בחומרים בטוחים ומתכלים הקיימים בגופנו באופן טבעי, כגון הקולגן.

ההזרקות לא מוחקות את הקמטים לחלוטין, עם זאת, ניתן לצפות מהן למילוי וריכוך המראה. הזרקות אינן מהוות תחליף לניתוח אלא טיפול תומך, משפר, מעדן ומהיר. כמו כן, ניתן להזריק חומרי מילוי לשפתיים, ובכך לשוות להן מראה מלא וחושני יותר.

למה לצפות מטיפול מילוי הקמטים?

מטרת הטיפול היא למלא את הקמט או הצלקת, אך יש לדעת שהתוצאות אינן קבועות והן אינן הזרקות נגד קמטים. כשמדובר בחומרים מתכלים, החומר המוזרק נספג ומתפרק בתוך הגוף ויש להזריק ולמלא את הקמט אחת לכמה חודשים עד שנה.

כמו כן יש לדעת, שכמות החומר הדרושה כדי למלא את אותו קמט אזורי, עשויה להשתנות מאדם לאדם. השאיפה היא תמיד מילוי אופטימלי של הקמט עד לקבלת תוצאה משביעת רצון.

סיכונים הקשורים להזרקות למילוי קמטים

כשהזרקות מילוי בחומרים מתכלים ניתנות על ידי רופא מוסמך, הסיבוכים הם נדירים. מיד אחרי הטיפול תיתכן הרגשת אי-נוחות או צריבה מקומית. לעתים יופיעו שטף דם תת-עורי או אדמומיות, שנספגים וחולפים תוך ימים ספורים.

לעומת זאת, חומרי מילוי קמטים שאינם מתכלים, כגון סיליקון, יכולים לנדוד ולגרום לנזקים ולצלקות לטווח ארוך. זוהי אמנם תופעה נדירה, אך קיימת. מאחר שהקמטים הם דינמיים, נדרשות במהלך הזמן הזרקות נוספות. השימוש בחומר כמו סיליקון עלול למנוע מאתנו אפשרות זאת.

בטיחות

חומרי המילוי בהם אנו משתמשים עשויים מחומצת רב-סוכר טבעית ו/או קולגן, שהם מרכיבים טבעיים של גוף האדם, ולכן הם חומרים בטוחים ולרוב אינם גורמים לתופעה אלרגית או כל תופעה אחרת.

טיפול בקמטי הבעה

למטרות יישור קמטים באזור העליון של הפנים, וכן בצוואר, לרוב נשתמש בחומרי הזרקה על בסיס רעלן טבעי שזוכה לפופולאריות עצומה, מכיוון שהוא החומר היחיד המטפל בגורם העיקרי לקמטים.

החומר המוזרק לאזור מסוים, מחליש את השרירים באותו אזור והם אינם מתכווצים יותר לזמן מה. כך נעלמים הקמטים.

התוצאה מתקבלת כבר לאחר הטיפול הראשון. מאחר שאנו מטפלים במקור הבעיה, הזרקות למילוי קמטים שהינן קבועות יפחיתו מהקמטים הקיימים ואף ייתכן שימנעו קמטים חדשים.

חומר טיפולי זה זכה להצלחה גדולה גם בשל מיעוט תופעות הלוואי והיכולת לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר ההזרקה.

חשוב!

  • כדאי להזריק כחודש וחצי עד חודשיים לפני אירוע חשוב.
  • יש להימנע מפעילות ספורטיבית שלושה ימים אחרי טיפול בהזרקות.

שילוב טיפולים

ניתן לבצע כל אחד מהטיפולים כטיפול בודד, אך קיימת אפשרות של שילוב בין הטיפולים, כגון שילוב בין סוגים שונים של הזרקות (מילוי וחומר להחלקת קמטי הבעה), שילוב של הזרקות עם טיפולי לייזר, או אפילו שילוב של הזרקות, או פילינג, עם ניתוחי פנים.

טיפים לשמירה על העור

  • משקפי ראייה וקריאה – הרכבת משקפיים לקריאה מונעת כיווץ עיניים, ובכך נמנעת הופעת קמטוטים באזור העיניים והאף.
  • עישון – גם אם לא מהשיקולים הבריאותיים הברורים, גורמת הסיגריה, בעת פעולת יניקתה, לכיווץ ולקמטוטי העור מעל השפתיים.
  • שימוש בקרם לחות – מסייע רבות לשמירה על העור, על גמישותו ולמניעת יובש. הקרמים השונים אינם מונעים הופעה של קמטים, אך ללא ספק הם מסייעים לטשטש אותם.
  • חשיפה לשמש – לצמצם ולהימנע ככל האפשר. קרינת השמש מהווה את המקור העיקרי להיווצרות קמטי הפנים. אם אין מנוס מחשיפה אליה, השתמשו בקרם הכולל מסנן קרינה.
מה ההבדל בין מילוי קמטים לשחזור נפחים?

קמט הוא איבוד נפח וכיווץ של שריר.
כתוצאה משינויים שחלים בפנים החל מגיל 30 באיבוד נפחים ,שינויים של שרירים,ושל עצמות הפנים, הרחבה של החללים בין הלסתות ,כל אלה עם כוח המשיכה גורמים להופעה של עור עייף,בוגר,ולכן אנחנו משחזרים את הנפחים באמצעות חומרים אשר מדמים את רקמת החיבור הטבעית שלנו ולכן מתקבלים בעור כתוצרת טבעית של העור.
יש להבדיל בין קמט לנפח, נפח צורך כמות יותר גדולה וסמיכה יותר של חומרי מילוי.
יש קמטים שהם קמטי תנועה ולכן שם אנחנו משתמשים בחומרי מילוי פחות סמיכים אשר מעניקים את הגמישות הנדרשת באזורים אלה.

מה האיזור המומלץ ביותר להזרקה?

כל טיפול הזרקה משתנה לפי מצב עורו של המטופל, נתוניו האישיים (גיל מגדר גנטיקה, מצב העור נזקי קרינה וכיו"ב) וקבלת ההחלטה היא ביחד עם המטופל על פי צריכים אישיים והחלטה אישית . למטופל אחד יהיה חשוב ביותר לטפל באזור עצמות הלחיים בעוד שלמטופל אחר יהיה חשוב ומשמעותי יותר למלא את השקעים שמתחת לעיניים.

מה המותג הטוב ביותר להזרקה לשחזור נפחים ופיסול פנים?

אנו ברשת ד"ר אלמן עושים שימוש במגוון חומרים למילוי הפנים לפי הצורך ועובדים אך ורק עם המותגים המובילים בעולם העומדים בכל התקנים המחמירים ביותר ה-FDA האמריקאי וה-CE האירופאי (בין המותגים: טאוסיאל, סטילאז', בלוטרו, רסטילן,גו'בידרם,פרופילו,אליקסין ועוד).

מה מכיל החומר המוזרק לצורך שחזור נפחים ומילוי פנים?

רוב החומרים להזרקות מילוי מבוססים על חומצה היאלורונית שהיא חומר טבעי הנמצא בגופנו ושרמתו בגוף בכלל ובעור בפרט הולכת ויורדת עם השנים. מלבד לחומצה ההיאלורונית מוסיפים היצרנים השונים חומרי הזנה המכילים לחות מוגברת, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המשפרים את תוצאות ההזרקה ואת מצב העור לזמן ארוך ככל האפשר. קיימים גם חומרים המבוססים על סידן טבעי למיצוק משמעותי יותר, הבחירה בחומר המתאים נעשית על ידי צוות הרופאים ברשת ד"ר אלמן כאשר ההחלטה הסופית הינה תמיד בידי המטופל.

מדוע קיים שוני גדול כל-כך בין המחירים בקליניקות השונות?

מחירי רוב המזרקים הם דומים עבור הרופאים. מעבר לכך מתמחר כל רופא את עלות עבודתו ומשקלל במחיר המזרק. אצלנו בד"ר אלמן אנו מקפידים על תמחור הוגן ותחרותי ושימוש בחומרים האיכותיים ביותר בעולם. שימו לב: תמחור נמוך שנשמע טוב מלהיות אמיתי – הוא כנראה באמת לא אמיתי. קיימים חומרים בעלי איכויות פחותות, שאינם עומדים בתקנים המחמירים העולמיים (וכפי שראינו בתחקירים השונים אפילו אינם מאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי!). השימוש בחומרים אלו יבטיח תוצאות לפרק זמן קצר בהרבה ועלולים אף להביא לסיבוכים מיותרים אנו ממליצים להימנע מהשימוש בהם בכל לשון.