קבעו פגישה עוד היום עם המומחים של ד”ר אלמן

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפול בשיער דליל- PRP

בעיית הדילול בשיער מוכרת שנים רבות ופוגעת בגברים ונשים כאחד. הבעיה מתבטאת ע"י שיער דליל, רך, צומח שלא באחידות אך ללא קרחות ברורות.
המראה מאד אופייני ואנשים הסובלים מהבעיה לרוב מחפשים דרכים שונות לטפל בה. מראה הקרקפת עם השיער הדליל בחלקו מביך ואפילו יש כאלו שמרגישים בושה, יכולים לסבול מאי שקט ואי נוחות בחברה וגם עלול להביא לשינויי התנהגות.
בשנים עברו, השיער היה ממאפייני הגבריות והנשיות, לפי המין. גם היום, להרבה אנשים הסובלים מהבעיה, קשה להם ההתמודדות אתה

סיבות לשיער דליל

סיבות רבות לשעיר דליל, וגם הסיבות שונות בין גברים לנשים.

  • בראש ובראשונה עומדת הסיבה הגנטית. לעיתים הסיבה היא בשינוי ההרכב ההורמונלי של האדם, אך במקרים רבים, לא נמצאת סיבה שניתנת למדידה מבחינה מעבדתית, אך עדיין ברור שהיא הורמונלית, גנטית.
  • מחלות שונות גורמות לדילול השיער, עם פגיעה או ללא פגיעה בעור הקרקפת. לכן, במקרים שהדבר מלווה בעור קרקפת בעייתי, נטפל בעור מתוך מחשבה שכך יטופל גם השיער, אך לא תמיד זה מצליח. תחום טיפולי העור הוא בשטח של המומחים למחלות עור (דרמטולוגים).
  • תרופות שונות יכולות לגרום לשיער דליל ולנשירת שיער. גם במקרה זה, כדאי לבדוק עם הרופא המטפל, כדי לוודא שאכן הטיפול טוב וראוי.
  • גם לחשיפה לשמש יש את ההשפעות שלה וגם כאן יש תהליכי טיפול מניעתיים, כמו במקרה של סיבה תרופתית לפגיעה בשיער.

טיפול בשיער דליל

שיער דליל קשה יותר לטיפול מאשר קרקפת עם קרחת, כיוון שהטיפול בקרחת לרוב מסתכם בהשתלת שיער, אך לא ניתן להשתיל שיער אצל כולם ( למרות שיש כאלו שכן עושים השתלות קטנות באזורים דלילים ) בקרקפת עם דילול שיער.
קימות תרופות שונות, אשר תופעת הלוואי שלהן היא גדילת שיער. תרופות אלו גורמות לעיתים לתופעות לוואי שבגללן חייבים להפסיק את הטיפול. בכל מקרה הטיפול התרופתי מחייב טיפול יומיומי, כדור או יותר מידי יום.
תוספי מזון, מינרלים וויטמינים, יכולים לעודד שיפור במרקם השערה ובצפיפות השיער בראש, אך גם כאן לא מחזיק לזמן רב מידי.

לפני ואחרי

טיפול PRP בדילול שיער

כיום זה אחד מטיפולי הבחירה לשיער הדליל. מאושר ע"י הרשויות האמריקאיות והאירופאיות מזה שנים רבות אך בשנים האחרונות הפך לטיפול מאד מבוקש.
השימוש הוא בדם של המטופלים עצמם, אשר עובר סרכוז. החומרים הפעילים ותאי גזע נלקחים מהחומר המופרד ומוזרקים בעור הקרקפת. צריך לחזור על הטיפול מספר פעמים מידי חודש בכדי לקבל תוצאה יפה ולטווח ארוך. כמו כל טיפול רפואי, לעיתים הטיפול יכול גם שלא לנחול הצלחה. כמו בכל טיפול מבחן ההצלחה הוא אישי.

יש הרבה יתרונות בטיפול זה, כיוון שהוא סטרילי, שימוש בחומרים בטוחים ( דם המטופל ), כמעט ללא כאב, מעט מאד דלקות, ניתן לחזור ברווחי זמן שונים.  היתרון הבולט הוא שימוש במוצרים ביולוגים אישיים.