אור פנייך – רפואת העור בשם האסתטיקה

כתבה בסדרת כתבות שפורסמו בעיתון הארץ – מגזין שמנת, פברואר 2008 

כתבה: מיקי גרינפלד

גופך הוא מקדשך. כדי להיראות תמיד בעשור האביבי של חייך צריך יותר מתפריט מאוזן ותוכנית ספורט מבוקרת. הטכנולוגיה המתקדמת בתעשיית היופי אשר מגיעה היישר מתחום התעשיות המתקדמות היא המילה האחרונה אשר תעזור לך לשמור על זיו פנייך.

כולנו מוכנים לעשות הרבה כדי להרגיש ולהיראות צעירים ובריאים. אותה הרגשה שמשמרת בנו את הקלילות, גורמת לאור פנינו להראות קורנות ואפילו הצרות, אם יש, מתגמדות לנוכח הפלא והתחושה.

תעשיית היופי והקומסטיקה אשר מעסיקה את האנושות כבר מימי הפרעונים קרובה מתמיד לפצח את המיתוס "צעיר לנצח" ולהפכו לבר קיימא. ההתפתחות הגדולה בתחום אשר חלה ביובל האחרון מסייעת בשימור הנעורים, עיכוב השינויים החלים בגופינו וכל אשר משפר את החיים ומשקם את הבטחון העצמי. המחירים אפשריים.

פילינג לחידוש העור – אילו טיפולים קיימים בשוק? מהי הטכנולוגיה המוצעת? מה מתאים לאיזה גיל ואילו שאלות כדאי לשאול כבר בייעוץ האסתטי הראשוני אליו מגיעים? על כל השאלות הללו ועוד נענה בסדרת כתבות בליוויה ונסיונה העשיר של ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטלוגית בעלת שם עולמי בתחום רפואת העור והרפואה האסתטית מזה כשני עשורים ובעלת מרפאות ד"ר אלמן – מרפאות אסתטיקה.

הדרמטולוגיה האסתטית מתייחסת לגורמים למפגע העורי ולאופן הטיפול בו על כל היבטיו. שינויים הורמונאליים, הזדקנות, חשיפה לשמש, מתחים, שינויים מטבוליים, בעיות גנטיות הם חלק מהמפגעים. במקרים רבים ייעשה טיפול בכמה שלבים. לעתים יתחיל טיפול בחלק העליון של הפנים ורק אחרי ימים או שבועות נמשיך לחלק התחתון שלהן.

בלא כל טיפול מתאים לכל אחד, ועל כן כשקיים צורך אסתטי חזק, שהוא בהחלט צורך רגשי, חשוב להתאים את הטיפול והשינוי בעקבותיו לפי אמות מידה אישיות ומקצועיות בלבד.

במידה ומתקרב אירוע חשוב, כדאי להתייעץ מספר חודשים לפני כן, לשמוע את הרופא, לשתף את המשפחה הקרובה ברצונות ובהתלבטויות, לקבל אינפורמציה אמיתית ומלאה על הטיפול, ולקבל החלטה מושכלת תוך תכנון נכון של הזמן והציפיות. ליווי אישי של הרופא והצוות שלו, חיוניים ומהווים חלק בלתי נפרד מההצלחה.

טיפול בהמשכים

הטיפולים האסתטיים הם לרוב סדרתיים. בכדי להגיע לתוצאות המיוחלות יש להשתמש בטכניקות ואמצעים שונים. חשוב להתחשב בעובדה כי מרכיב של חרדה קיים אצל כל מטופל לפני הטיפול ובמהלכו, ועם זה יש להתמודד ולהתאזר בסבלנות.

טיפול אסתטי מוצלח מוגבל בזמן. ייתכן ויישמר היטב וייראה טוב במשך 5 שנים, אך גם ייתכן ואחרי חודשים ספורים יש לחזור על הטיפול. מילת הקסם בטיפול האסתטי, היא – טיפול משמר. כלומר, אחרי הצלחת הטיפול יש לחזור, להדגיש ולשמר את התוצאות ע"י טיפולים נוספים.

לכן, חשוב בשלב קבלת ההחלטות להיות לאחר ביטוי כל ההתלבטויות, הרשמים, השאלות ולהיות עם תחושה חזקה של הצלחה ובטחון לבצע את הטיפול. זה בהחלט עוזר.

טיפול אסתטי במרפאה

מרפאות ד"ר אלמן הן שם דבר בזכות מחקרים פורצי דרך של טיפולים אסתטיים. המחקרים אשר נעשו עד כה עסקו בפילינג לפנים, הסרת שיער בלייזר, טיפולי אקנה באור כחול ובטיפול בכתמים באמצעות הבזקי אור בשיתוף חוקרים ישראלים וזרים. מחקרים אלה הובילו את מרפאות אלמן להיות אתר נבדק ארבע פעמים על ידי ה–FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאי). מוניטין רב ערך זה בתוספת צוות מטפלות מסור, מקצועי ואיכותי מלווה לקוחות רבים ומרוצים אשר נהנו ממגוון הטיפולים הגדול.