אקנה – המכה האחת-עשרה

נקרא לילד בשמו. אקנה, או בכינויו העממי פצעי בגרות, הם הסיוט של כל מתבגר. לא מספיק שכל הגוף משתנה וההורמונים משתוללים, גם עם העונש הזה צריך להתמודד. בטכנולוגיה המתקדמת של היום ניתן סופסוף לעצור את התפתחות הפצעים. ומה עם הפנים אשר כבר נפגעו? גם להן הטכנולוגיה מספקת פתרון.

שקד, נערה יפהפיה בת 17 נכנסה למרפאה מלווה באמה. את פניה וצווארה עיטרו פצעי אקנה אשר טרם סיימו להתפתח. העיניים העצובות שלה סיפרו את כל הסיפור.

יחד איתה נכנסה אמה לפגישת הייעוץ. אלה, בת ה-48, ידעה לספר בגוף ראשון על הסיוט עימו חיה בתה. פניה סיפרו סיפור דומה. צלקות קטנות ועמוקות נותרו על לחייה כתוצאה מהאקנה ממנו היא סבלה.

מה זה אקנה?

האקנה היא מחלה דלקתית של פעילות יתר וחסימת בלוטות החלב של העור, הגורמת לפצעונים מוגלתיים קטנים (חצ'קונים), אשר יכולים להופיע בפנים, בצוואר ובגב. הסיבות העיקריות לכך הן פעילות יתר של הורמוני מין גבריים (גם אצל נשים), תורשה, תזונה, מזג אוויר ומתח. דרגות החומרה הן שונות.

שלבי הטיפול באקנה

מגוון הטיפולים גדול מאוד ומתחיל מטיפול חיצוני על ידי משחות שונות ועד לשימוש בטכנולוגיה, או בשמו טיפול פוטותראפי. טיפול זה נעשה באמצעות פס אור כחול, המוקרן על האזור הנגוע, יוצר תהליך פוטוטוקסי ההורס את חיידק האקנה. במפגש בין החומר שמפריש חיידק האקנה עם האור, נוצר תהליך של הרס עצמי המחסל את החיידק עצמו.

כ-10 טיפולים לא פולשניים וללא כאב, כאשר אורך כל טיפול עומד על כעשרים דקות, ושקד קיבלה עור פנים פחות דלקתי ורגוע. הטיפול אשר סייע למערכת החיסונית סייע לעור להיות בריא יותר.

פילינג רך הגורם להתחדשות יזומה ומבוקרת של העור, תוך גירוי יצירת קולגן למניעת צלקות בעור. מאחר שהצלקת בשלבי התהוות ניתן עדיין לעצור את התהליך ובאותו זמן לטפל בכתמים קיימים. התוצאה: מרקם חלק יותר", הסבירה ד"ר אלמן.

הטיפול מתבצע ע"י מכשיר מיוחד, בסבב של חמישה טיפולים, אחת לחודש כל טיפול. גם טיפול זה אינו מחייב להישאר בבית לצורך החלמה.

לאחר שמונה חודשי טיפולים חזר עורה של שקד להיות יפה וקורן.

ומה קרה עם אלה האם?

לאחר שעברה עם בתה תהליך מיוחד לשיפור ושיקום העור הוחלט לבצע לאם פילינג לחידוש העור בשילוב טכנולוגיות מתקדמות. זוהי סדרה בת חמישה טיפולים בהפרשי זמן של בין שבועיים-לחודש, המתבצעים בטכנולוגיה המבוססת על אור וחום בשיטות של לייזר/אור/תדרים, המסוגלים לגרות יצירת קולגן בבסיס הצלקת וסביבתה ובכך לגרום לצלקת להיות שטוחה יותר.

צלקות אקנה אשר נוצרו בשנות ההתבגרות הן עמוקות ואינן נעלמות, אך בעקבות הטיפול באקנה השיפור משמעותי והצלקות נראות רכות יותר. עם סיום הטיפול ולהשלמת המראה בוצעו הזרקות מילוי לצלקות עמוקות במיוחד.

במרפאות דר' אלמן אתם מקבלים את הפתרון הטוב ביותר לבעיה שלכם. השילוב של טכנולוגיה וצוות מיומן אשר יודע לעשות בה שימוש מביא אתכם למטרה שלכם – פנים נקיות מאקנה.

נסו אותנו!