הסרת קעקועים: מה שטוב לאנג'לינה ג'ולי…

השם של האקס כבר לא רלוונטי על הכתף? הסמל שחרטת בגיל 20 הזרוע כבר לא מתאים? הפרפר החמוד שעשית לפני הצבא כבר לא הולם את התקרבותך לאלוהים? כל הפרטים על הסרת קעקועים מהגוף – בשורות הבאות.

ההיסטוריה של הקעקועים

קעקוע הגוף קיים משחר ההיסטוריה. כבר באירופה של עידן הקרח היו מקעקעים בסימונים שחורים, אדומים ולבנים את דרגות השאמאנים – רופאי האליל שהנחו את השבט. סימון של שלושת הצבעים העיד כי האדם הגיע לדרגה הרוחנית הגבוהה ביותר והוא היה המנהיג הרוחני של הקבוצה.

ביהדות, הקעקוע אסור על פי הפסוק התנ"כי: "וכתובת קעקע לא תתנו בכם". על פי ההלכה, הסיבה לכך היא הגישה היהודית כי הגוף ניתן לנו למשמורת, הוא כלי שרת בידינו בעודנו בחיים ואנו אמורים להחזרו כפי שקיבלנו אותו, שלם וללא פגם. לכן, לא מעט אנשים שבצעירותם חרטו על גופם, מחפשים פתרונות הסרה בחייהם המבוגרים יותר – כחוזרים בתשובה.

הסרת קעקועים בעבר

עד לעבר הלא רחוק, סביב שנות השמונים של המאה הקודמת, הסרת קעקועים נחשבה עדיין לאתגר גדול במיוחד. הסיבה: צבעי הפיגמנט איתם מבצעים קעקוע מעורבבים בחלקי חומר, שהגוף לא יכול לדחות. זה מה שהופך את הקעקוע לקבוע.

הפתרונות שניתנו באותה תקופה לא היו אלגנטיים במיוחד. פתרון אחד היה ניתוח הסרת הקעקוע: כריתה של העור עליו הקעקוע ותפירה של העור – הליך שיצר כמובן צלקת. פתרון נוסף היה הורדת קעקוע באמצעות שיוף העור והסרת הדרמיס.

איך מסירים קעקועים כיום?

בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגית מרחיקת לכת בתחום הלייזר, המשמש אותנו רבות בתחום האסתטיקה – מהסרת שיער בלייזר ועד טיפול בכתמי עור.

באמצעות הסרת קעקועים בלייזר טכנולוגיה זו קרן הלייזר נספגת בפיגמנטים של הקעקוע מתחת לדרמיס (שכבת העור העליונה) – ומפרקת אותם ע"י חימום. הכוויה שנוצרת מתרפאת באופן טבעי והגוף פולט החוצה את הפיגמנטים של הקעקוע.

איכות הקעקוע, צבעיו וגודלו הם אלו שיקבעו כמה טיפולי הסרת קעקועים בלייזר נצטרך על מנת להסיר אותו לחלוטין. שימוש במספר סוגי קרניים יכול לטפל בקעקוע עם כמה צבעים, כיוון שאורכי גל שונים משפיעים על פיגמנטים בצבע שונים. צבעים מסוימים כמו אדום וירוק – הינם קשים להסרה ויתכן שלמרות הטיפול יישארו סימנים מסוימים על העור, אך השיטה עצמה היא האפקטיבית ביותר להסרת קעקועים כיום.

סובלים מהקעקוע שעשיתם לפני גיל 30?

באמצעות טיפולים אסתטיים חדשניים תוכלו להסיר אותו מגופכם בתהליך קצר ומהיר. אפילו אנג'לינה הסירה את שמו של האקס מגופה…