לאן מועדות פנייך? טיפול בקמטי הבעה וצחוק

מגיל 25 ואילך מתחיל תהליך ההזדקנות של העור, שבמרוצת השנים בא לידי ביטוי באמצעות הופעת קמטים על פנינו. הקמטים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: הסוג הראשון הם קמטי הבעה וצחוק, הנוצרים כתוצאה מההבעות כגון כעס, צחוק או פליאה אשר מפעילות את שרירי הפנים.

הסוג השני הם קמטי גרביטציה, הנוצרים בעקבות היחלשות הסיבים האחראים לגמישות העור, הגורמים בין היתר לצניחת עור הפנים כלפי מטה. בשנים האחרונות הפכו טיפולים בקמטי הבעה נפוצים במיוחד, ועל כך נרחיב בשורות הבאות.

טיפול בקמטים: ממלאים את החלל

טיפולי פנים מסוג זה נועדו לשם מילוי קמטי הבעה בחלק הפנים התחתון. בעוד בעבר נעשה שימוש בחומרי מילוי שאינם מתכלים כגון סיליקון, כיום הטיפול הרבה יותר בטוח בזכות השימוש בחומר מילוי על בסיס טבעי.

זוהי תרכובת טבעית המצויה בגופנו, ולכן ספיגתה בגוף במשך הזמן הינה בטוחה לחלוטין. החומר המוזרק לקמט הוא בעצם תרכובת סוכר המיוצרת במעבדה באופן סינתטי. איך היא פועלת?

תרכובת זו מושכת אליה מולקולות של מים, שממלאות את הנפח באזור השקוע. ככל שרמת הסמיכות של התרכובת גבוהה יותר, כך היא יכולה למלא קמטים עמוקים יותר. תחת הרדמה מקומית מוזרקת התרכובת לשכבה האמצעית של העור (הדרמיס) בהליך שאורך כחצי שעה לכל היותר.

למרות שנהוג לחשוב שטיפולים אלו תורמים להעלמת קמטים – התוצאה המתקבלת בסיום הטיפול אינה מעלימה את הקמט, אך מעניקה מראה מרוכך בשל מילוי קמטי ההבעה.

היתרון הגדול של מילוי קמטים באמצעות חומצה מצולבת הוא מיעוט תופעות הלוואי. חומרים אלה אינם מעוררים תגובה אלרגית וגם אם מופיעים אדמומיות או שטפי דם הם חולפים במהרה. יש לקחת בחשבון כי הטיפול מחזיק מעמד לתקופה של שנה וחצי לכל היותר, במהלכה התרכובת נספגת בעור.

הזרקות רעלן טבעי לשיתוק שרירי ההבעה

המלחמה בקמטים באזור הפנים מתאפשרת במידה רבה גם על ידי שימוש ברעלן המוזרק לעור בכמויות קטנות (ועל כן אינו מזיק כאשר נעשה בו שימוש נכון ע"י מומחי עור). החומר אחראי על החלשה של שרירי הפנים אשר גורמים לקמטי ההבעה. הזרקת החומר לאזור הפנים אף היא בעלת מעט תופעות לוואי ומספקת תוצאות מידיות, חשוב לציין שטיפול זה מתבצע רק בחלקו העליון של הפנים.