פילינג בינוני – שימושיו ויתרונותיו

קילוף עור שטחי יותר מהפילינג העמוק, תוך דגש על הטיפול בכלי הדם הקטנים באזור הפנים וקדמת החזה, על כתמים וגם מעט על קמטוטים. מבוצע ביעילות רבה על-ידי מכשירים הפועלים בהבזקי אור IPL)), וכן על-ידי חומצות כימיות שונות. זמן החלמה לאחר פילינג בינוני הוא כשבוע.

התהליך נותן דגש על הטיפול בכלי הדם הקטנים באזור הפנים וקדמת החזה, על כתמים וגם מעט על קמטוטים. בהשוואה לפילינג השטחי, פילינג בינוני נועד בעיקר לסילוק כתמי פיגמנטציה ולטשטוש קמטים עדינים. הוא מבוצע באמצעות חומרים כימיים כגון חומצת TCA ופנול או לחלופין באמצעות הבזקי אור.

פילינג בינוני – איך זה עובד?

בדומה לשאר סוגי הפילינג שהוזכרו לעיל, גם פילינג בינוני יוצר כוויה בעור, שמלווה באדמומיות וקילופים. רמת הכוויה של פילינג בינוני נעה בין זו הנגרמת על ידי פילינג שטחי ובין זו הנגרמת על ידי פילינג עמוק. ישנן מספר דרכים באמצעותן מבוצע הטיפול. האחת היא באמצעות חומרים כימיים, והשנייה היא על ידי מכשירים המבוססים על הבזקי אור (IPL) בעוצמה נמוכה יחסית.

השימוש בחומרים כימיים כולל מריחת חומצת TCA (חומצה אצטית טרי כלורית(על העור, בריכוז שאינו עולה על 70%. עומק הפילינג נמדד על ידי ריכוזיות החומר ועוצמת מריחתו על העור, כמו גם במספר המריחות. דרך נוספת לביצוע פילינג בינוני היא באמצעות פנול, בדומה בפילינג עמוק. השימוש בפנול מתבצע בריכוז נמוך מאוד ובאופן מבוקר, על מנת שלא ליצור בעור תגובה שתהיה שווה בעוצמתה לפילינג עמוק.

מה קורה לאחר הטיפול?

בתום טיפול פילינג בינוני, מומלץ להימנע מחשיפת אזור הטיפול לשמש, כל זמן שהעור עדיין בגוון אדמדם. ההחלמה אורכת כשבוע ימים, במהלכה תתרחש התאדמות של העור ולאחר מכן העור צפוי להתחיל להתקלף. במשך 6 השבועות הראשונים לאחר הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש ולהקפיד על שימוש במסנני קרינה.

למי הטיפול מיועד?

פילינג בינוני נועד בעיקר לטיפול בנזקי עור שמגרמו כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש. עקב כך, טיפול זה מומלץ בעיקר לאנשים מעל גיל 40, אשר נזקי הקרינה שהצטברו לאורך השנים מראים אותותיהם על העור שלהם.

מהם יתרונות הטיפול?

פילינג בינוני אינו מצריך אשפוז או אמצעי זהירות מיוחדים כמו הפילינג העמוק. להבדיל מהפילינג השטחי, פילינג בינוני מביא תוצאות מהירות, שאין צורך לחזור עליהן, אלא רק כעבור כמה שנים. בדרך זו מאפשר הפילינג הבינוני ליהנות מכל העולמות: גם מטיפול קל יחסית, וגם מתוצאות ארוכות טווח.