שיקום העור לאחר הקיץ

במהלך ולאחר הקיץ ובמיוחד הקיץ הישראלי הארוך, החם והלח, העור זקוק לריסטארט. אם נעמיק כמו במסע לתוך העור נגלה מה קורה לשכבות העור. החשיפה לשמש גורמת להופעה של כתמים, התייבשות של העור, הרחבה של כלי דם ופיגמנטציה עמוקה בכל השכבות. בפנים, בקו המחשוף, צוואר וזרועות הנראות בולטת והשינויים גורמים לעור להיראות דהוי וחסר חיות.

דרכי טיפול בבית

  •  הזנה של העור בסרום ובקרם לחות חובה פעמיים ביום, בבוקר ובערב.
  • מסנן קרינה חובה בכל ימות השנה הן לפנים והן לגוף.
  • יש להימנע מבישום של הצוואר אם יש כתמים או היפר פיגמנטציה או היפו פיגמנטציה, זה מעצים את הכתמים.
  • להימנע משפשוף של העור בליפה או בספוג נוקשה במטרה לטפל בכתמים- כי זה גורם לנזק לעור עם העמקה של הכתמים .
  • יש להימנע מחשיפה קרובה למקורות חם למשל תנור אפיה ומיקרו  (פתיחה מהצד שהחם פוגע בעור היא לא פחות מקרינת שמש).

טיפול במרפאת אסתטיקה רפואית

לאחר אבחנה של אופי הכתמים, דפוס הפיזור, בדיקת המקור-  הורמונאלי, מהשמש , נזקי גיל או גנטיקה וגם שילוב של סיבות, מתחיל טיפול. רוב הטיפולים הם סדרתיים מאחר ולכולנו העור מתחדש אחת לחודש ולכן השיקום הוא הדרגתי.
טיפול בכתמים מתבצע ע"י טכנולוגיה של לייזר ואור, הטיפול גורם לפילינג מדורג עם הנשלה של העור, עידון והתבהרות של הכתמים (לא כל הכתמים נעלמים), צמצום של כלי דם ומוארות של העור.
טיפולים אשר משתלבים הם טיפולי חמצן והחדרה של ויטמינים ומינרלים לעור,  הטיפול לא קשור לתוספים שאנחנו לוקחים, הם לא מגיעים לעור!
טיפולי החמצן גורמים לוויברציה עמוקה בעור ללא פציעה וזה מניע חומרי פירוק ללימפה, העור לא יכול לפנות לבד ולכן זה עוזר "לנקות את העור ". החדרה מבוקרת של ויטמינים ומינרלים לעור גורמת לשיפור הקשר בין שכבות העור, מריץ חילוף החומרים בעור ומזקק אותו. התוצאה-  עור יותר מואר, קורן ויפה.

לטיפול ברפיון של העור קיימת טכנולוגיות מבוססות לייזר וגלי רדיו, אלו מאפשרות לשפר את רשת התמיכה של העור והתת עור ע"י בניה עמוקה של קולגן. הטיפול מתבצע אחת לשבועיים שלושה והעור הופך להיות יותר מוצק.

PRXT – אחד הטיפולים היותר מעניינים הוא תחת קטגוריה של פילינג אך ללא קילוף! טיפול ייחודי מבוסס פטנט המאגד חומרים פעילים TCA,H2O2 ומטרתו לשיפור מרקם העור, מיצוקו וחיזוקו . יש כאן שימוש בטכניקה מיוחדת של החדרה לעור של חומר המורכב משילוב של חומרים המאיצים את ההתחדשות הביולוגית של העור. הטיפול הוא רפואי, עיסוי פנים עם החומרים הפעילים, תחושת עקצוץ קלה ואז ניקוי החומרים ומריחת קרם המונע התקלפות. הטיפול מורכב מ 3-5 פגישות במרפאה, ללא כאב ואינו מצריך היעדרות מהעבודה. רואים תוצאה מידית של הבהרה, של מוצקות והתחדשות של העור, אחרי יומיים שלושה מתיחת העור ההופך לבוהק וזוהר.
תוכנית זו לחידוש עור הפנים הפכה מהמובילות באירופה ,ארצות הברית והמזרח הרחוק .

חשוב – התאמת טיפול לפנים ולגוף צריכה להיות מותאמת אישית כדי להגיע לתוצאות והתמדה בשגרת טיפול היא המפתח להצלחה!