פצעים בפנים

הופיע לכם פצע בפנים ואתם לא מבינים מה גרם להופעתו או כיצד לנהוג?
כולנו סובלים מפעם לפעם מפצעים בפנים. פצעים בפנים מופיעים ללא התראה מוקדמת, משפיעים על המראה החיצוני שלנו ואף על תחושת הבטחון העצמי. אילו סוגי פצעים קיימים? מה ההבדל ביניהם? מה גורם להם, ואיך מטפלים בפצעים בפנים?
המאמר הבא יעשה לכם סדר בנושא ותוכלו לקרוא על סוגי הפצעים בפנים – גורמים, מניעה וטיפול

פצעים בפנים מסוג מילאריה

ביצעתם פעילות מאומצת שגרמה לכם להזיע, והבחנתם בפצעונים קטנים שהופיעו פתאום על העור?
סביר להניח שמדובר במילאריה, או בשמה העממי 'חררה'.
מדובר בפצעוני זיעה, הנראית כמעין פריחה, ומופיעה בעיקר במזג אוויר חם ולח.

 מה גורם לה?

מילאריה נגרמת בעקבות סתימה של נקבוביות העור, לאחר הפרשת זיעה.

איך היא נראית

לרוב, הפריחה תופיע באזורים כמו מצח, הכתפיים, חזה וגב, וכן באזורים של קפלי עור. לפעמים תתלווה לה תחושת גרד מקומי.

האם ניתן למנוע את הופעתה?

הדרך הטובה ביותר למנוע 'חררה' היא להצטייד בבגדים מבדים 'נושמים' ומאווררים, בייחוד בעונה החמה, ולהמנע מבגדים הצמודים מדי לגוף, שעלולים לגרום לחיכוך עם העור.

איך לטפל בפצעים בפנים?

ברוב המקרים, מילאריה חולפת מעצמה, ואין צורך בהתערבות טיפולית. עם זאת, לפעמים עלול להתלוות לפריחה זיהום, שנוצר בעקבות שפשוף או גירוד העור. אם הפריחה מחמירה, כואבת או נפוחה, טיפול בפצעים בפנים יכול לכלול משחה להפחתת הדלקת המקומית בעור. בכל מקרה, מומלץ לנקות את האזור במים וסבון, ולהקפיד שלא לשפשף את העור.

פצעים בפנים מסוג אקזמה

סוג נוסף של פצעים בפנים הוא אקזמה – תהליך דלקתי שמופיע בעור.
מה גורם לה?
על גופנו חיים מיליוני חיידקים ופטריות, כאשר רוב הזמן הם אינם מסכנים אותנו. ברגע שהעור נפצע או נסדק מיובש, פציעה או מסיבות אחרות, הוא חשוף לזיהומים חיצוניים.
איך היא נראית?
אקזמה בעור תתבטא בפריחה, גרד, יובש ואדמומיות. היא תופיע לרוב על הפנים, הצוואר והגפיים.

האם ניתן למנוע את הופעתה?
אפשר להפחית את הסיכון להופעת האקזמה, באמצעות שימוש במשחות ותחליבים מתאימים, שימנעו מהעור להתייבש. מומלץ למרוח את התחליב על עור מעט לח, לאחר המקלחת.

איך לטפל בפצעים בפנים?

ישנם מגוון מוצרים המסייעים לטיפול בפצעים בפנים מסוג אקזמה, החל ממשחות על בסיס סטרואידים, נוגדי אלרגיה, ועד טיפול אנטיביוטי, הניתן לפי הצורך.

פצעים בפנים מסוג אקנה

אחד מהסוגים השכיחים של פצעים בפנים הוא האקנה.
בין אם אתם מתבגרים, או שגיל ההתבגרות מאחוריכם, המושג אקנה ודאי מוכר לכם. כ-85% מהמתבגרים יחוו אקנה בגילאי ההתבגרות, ברמות ובעוצמות משתנות.

מה גורם לפצעי אקנה בפנים?

מקורו של האקנה בתהליך דלקתי בבלוטות החלב, הקיימות בכל שערה שעל עורנו.
לבלוטות החלב תפקיד חשוב בשמירה על עורנו. הן מפרישות חומר סיכה, השומר על העור מפני מפגעים חיצוניים ומפני התייבשות העור. כמו כן, הבלוטות מהוות מעין מחסן ריפוי של העור, המסייע בתהליכי ריפוי במקרה של פגיעה בעור.
שינויים הורמונליים ומטבוליים המתרחשים בגופנו בגילאי ההתבגרות, גורמים לשינוי גם בחיידקים החיים בבלוטות החלב שעל עורנו. התוצאה היא תהליך דלקתי בבלוטות, הנקרא אקנה.
מעבר לשינויים אלו, ישנם מגוון גורמים נוספים העלולים 'לתרום' להופעת האקנה ולהחמרתו.
בין גורמים אלו, ניתן למנות אורח חיים שאינו מאוזן, הכולל מתח ותזונה שאינה מאוזנת. כיום ידוע שסטרס ומצבי דחק נפשיים עלולים להוביל להחמרה באקנה, ואף להופעת אקנה, בכל גיל ושלב בחיים. בקרב מבוגרים בגילאי 40 ומעלה, סטרס עלול להוביל לאקנה רוזציאה, הנגרמת מסטרס.
כיום אנו יודעים גם כי לאקנה יש מרכיב גנטי – ל-7% עד 10% מהסובלים מאקנה יש הורה או אח שסבלו גם הם מאקנה.

כיצד נראים פצעי אקנה בפנים?

נהוג לסווג אקנה על פי דרגות החומרה השונות שלו.
בשלב ההתחלתי של אקנה, נוצרת קשרית – מעין גבעה קטנה בעור.
כשמופיע תהליך דלקתי בבלוטת החלב, הקשרית הופכת לפוסטולה, והאזור הופך אדום ומודלק.
אקנה בשלב מתקדם מתבטא באבצס – התהליך הדלקתי מתעצם והאזור הופך מוגלתי.
אצל בנים יתבטא האקנה באזורים כמו זקן, חזה, כתפיים ועכוז, בעוד שבבנות יופיע האקנה בפנים, במחשוף, בכתפיים ובמפשעות.

האם ניתן למנוע פצעים בפנים מסוג אקנה?

לצערנו, אין דרך למנוע את הופעת האקנה. עם זאת, החדשות הטובות הן שניתן להפחית את עוצמת וחומרת האקנה, באמצעות סיגול מספר הרגלים בריאים, החשובים לשמירה על בריאות העור.
כך, הקפדה על ניקוי יומיומי של הפנים בסבון מתאים, שמירה על העור באמצעות מריחת חומרים המותאמים עבורו, יסייעו בהפחתת התפרצות האקנה.
גם לתזונה יש השפעה על האקנה. החיידקים החיים על עורנו ניזונים מסוכרים, ולכן צריכה מוגברת של סוכרים ומזון מעובד עלולים להביא להחמרת האקנה. ישנה חשיבות רבה לתזונה נכונה, ולנטילת ברזל ו-B12 במידת הצורך,
היבט חשוב נוסף באקנה הוא הקשר שבין גוף לנפש. לכן ישנה חשיבות למתן את גורמי הלחץ בחיינו ככל שניתן.
שמתם לב לפצעון חדש שהופיע על העור? אל תתפתו 'לפוצץ' אותו. חיטוט בפצע יוביל לדלקת עמוקה יותר ואף להשארת צלקת בעור.

איך לטפל בפצעים בפנים?

טיפול בפצעים בפנים מסוג אקנה ייעשה אך ורק לאחר אבחון האקנה, המתבצע על ידי קוסמטיקאית מומחית בטיפול באקנה, או על ידי רופא עור.
לרוב, טיפול בפצעים בפנים מסוג אקנה יכלול סדרה של מספר טיפולים קוסמטיים, שמטרתם ניקוי העור והפחתת התהליך הדלקתי בעור. כיום, בעזרת שילוב כלים טכנולוגיים מתקדמים שנכנסו לשימוש בשנים האחרונות, ניתן לטפל ביעילות רבה באקנה גם ללא שימוש בתרופות.
מה לגבי טיפול בפצעים בפנים מסוג אקנה, מעבר לטיפול קוסמטי?
במידה והטיפול הקוסמטי אינו מוביל לשיפור הרצוי באקנה, ניתן לפנות לרופא עור, ולשקול טיפול תרופתי. כיום ישנם מגוון טיפולים תרופתיים יעילים לאקנה, חלקם אף מסייעים בהעלמת האקנה.

שיטת ד״ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן היא פרוטוקול טיפולי מחייב, אשר חל על כל צוות המרפאות שלנו וכולל החלטות ושיטות עבודה המבטיחים שביעות רצון וחווית לקוח איכותית, בטוחה ומותאמת אישית.

רשת ד"ר אלמן היא הרשת היחידה בארץ המבצעת טיפול בהתאמה אישית, הודות לאבחון קפדני, צוות רופאים מומחים ומטפלים מיומנים המשתמשים במגוון טכנולוגיות, המתקדמות מסוגן, לאבחון ולטיפול אסתטי. בזכות שיטת ד"ר אלמן, הלקוחות שלנו נהנים מיעילות טיפול גבוהה ורמת בטיחות מרבית.

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

1. מחויבות לספק טיפול איכותי בסטנדרט המקצועי הגבוה מסוגו

2. טיפולים אשר מבוצעים בהתאמה אישית, לאחר אבחון מקצועי

3. תקשורת אנושית, אמפתית, שבבסיסה, יושרה ואמינות

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי, אנושי ואמפתי תמיד.

הייחוד של שיטת ד"ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

סוד ההצלחה שלנו

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי ביותר אנושי ואמפטי. 

למה לבחור בנו?

רופאים מנוסים

צוות הרופאים שלנו נבחר בקפידה והוא מורכב מן הרופאים המובילים בארץ, כל אחד בתחומו.

ותק וניסיון

אנו מובילים את עולם האסתטיקה בישראל כבר משנת 1995, וגאים לקחת חלק משמעותי בהתפתחות ובהתקדמות שלו.
רשת ד"ר אלמן  נבחרה לאתר בודק ל- FDA
כבר שש פעמים!

שיטה ייחודית

פיתחנו שיטת טיפול ייחודית - שיטת ד"ר אלמן, אשר מתעדכנת כל העת בהתאם לחידושים בעולם האסתטיקה ומתווה דרך לטיפולי אסתטיקה בהתאמה אישית ליצירת תוצאה אידיאלית .

רפואה אסתטית מבוססת מחקר

בשנים האחרונות הובלנו מחקרים עולמיים פורצי דרך בתחום האסתטיקה הרפואית ואף פיתחנו סדרות טיפולים ומוצרים המבוססים על אותם מחקרים.

חדשנות טכנולוגית

כל המרפאות שלנו מצוידות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים והחדשניים ביותר ואנו ממשיכים ללמוד ולהתחדש באופן תדיר.

מספרים עלינו

התוצאות מדהימות. מה שהיה לי לפני כמה חודשים ומה שיש לי עכשיו זה שמים וארץ. אני מקבל תגובות מדהימות בחוץ. העלמות חטטים בכמעט 70% ממה שהיה לי. היחס של הצוות פה מדהים, האיכפתיות והדאגה זה משהו יוצא מן הכלל.
בר
טיפול פילינג בצלקות אקנה
unnamed
צוות מקצועי, יחס משפחתי ומדהים! וכמובן ד"ר אלמן שעזרה לי בטיפולים שגרמו לעור הפנים שלי להיות חלק לאחר שנים שהייתי סובלת מצלקות בעקבות אקנה. ללא ספק אמשיך להמליץ!! תודה רבה לצוות המדהים!!
רותם
טיפול בצלקות אקנה
אני רוצה להודות לצוות המסור של דר אלמן ולמרפאת ראשון לציון על טיפול מדהים של הזעת יתר בבית השחי ולטיפול פנים מקצועי עבור אימי. המקום מדהים, נקי. הצוות הרפואי איכפתי, מקצועי ודואג גם לאחר הטיפול. תודה מיוחדת לשרית מצוות המכון! פשוט מדהימה! ממליץ לכולם על המקום המדהים הזה!
דינה
טיפול פנים

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
arie_new-2

ד"ר אריה אלמן

ד"ר  אריה אלמן ,הינו מנכ"ל רשת מרפאות ד"ר אלמן,רופא משפחה שעובד כ 30 שנה ויותר כרופא עצמאי בקופ"ח מכבי בחולון, הקים יחד עם ד"ר מוניקה אלמן את רשת המרפאות האסתטיקה.
Dr. Dudi Drul

ד"ר דודי (דוד) דרול

מנהל מרכז רפואי אשדוד לרפואה יועצת של שירותי בריאות כללית, רופא נשים במרכז לבריאות האישה באשדוד של שירותי בריאות כללית ומנהל קליניקה בגינקולוגיה פרטית.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
Dr. Ron Hanani

ד"ר רון חנני

ד"ר רון חנני הוא רופא עיניים מומחה במרכז לרפואה יועצת במגדל המאה, תל אביב וכן חבר איגוד רופאי העיניים בישראל. במסגרת עבודתו עוסק ד"ר חנני בלימוד ובהשתלמויות רבות בארץ ובעולם.
Dr. Nura Shabso

ד״ר נורה שבסו

ד"ר נורה גורכד שבסו היא בוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש בטכניון מתמחה ועוסקת בתחום הלייזר הגינקולוגי לחיזוק רצפת האגן, טיפול בדליפת שתן, הצרה והצערת הנרתיק לאחר הלידות ובמנופאוזה.